Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady


karlajnnn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak nie przelazles przez gory do USA to owszem "oficjalnie opusciles" Kanade, na kazdym przyjsciu jest to rejestrowane. Jak byles nielegalnie to sprawa jest w miare oczywista, nikt cie jako "turysty" drugi raz nie wpusci

Kanada nie rejestruje wyjazdow takiego systemu nie bylo 12 lat temu i do dzic nie powstal, dlatego osoby, ktore podejrzewaja, ze beda mialy problem z ponownym wjazdem powinny umiec udokumentowac, fakt opuszczenia Kanady. Idealnym dowodem jest karta pokladowa, ale rowniez rachunki z kart kredytowych poza granicami Kanady tez sa wystarczajacym dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich. Rozważamy z mężem wyjazd do Kanady i chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda. Znalazlam firmę która pomaga we wszystkim począszy od odbioru z lotniska ale mam pewne obawy związane z normalnym zyciem. Mamy male (roczne) dziecko i to głownie moj maz bedzie pracował ale problem jest w jezyku, nie ma go opanowanego w stopniu nawet srednio zaawansowanym, ja tam cos rozumiem i zapytac o niektore rzeczy tez potrafie ale chodzi mi o to czy on poradzi sobie w pracy? nie ma tez jakiegos super wyzszego wyksztalcenia i czy znajdą mu tam jakas prace jako osoba fizyczna ale za jakies dobre wynagrodzenie? prosze o jakies odpowiedzi z doswiadczenia, od osob ktore tam byly albo cos bardziej wiedza o zyciu tam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki rodzaj wizy wchodzi w gre,kolejna sprawa co umie Twoj maz,TY tak samo co umiesz?jakie macie doswiadczenie

z jezykiem slabym lub tez brakiem za duzo nie zrobicie a mozecie nie zle wpasc i wtedy bedzie duzyy klopot

Podstawa to jezyk i to mocne podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o tej wizie jednorocznej. Na innym forum napisano mi że wielu polaków ma tam firmy i są ogłoszenia o prace wiec nie byłoby aż tak dużego problemy z jej znalezieniem nawet z minimalną znajomością języka. Tylko kolejna obawa jaka za tym idzie czy starczy nam na życie jeśli mój mąż będzie pracował nie wiem, w budowlance dajmy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz gdzie bedzie pracowac,ile zarabiac i czy trafi na odpowiednia prace-pracodawce to przemysl to dobrze

Bo pamietaj ze TY nie pracujac a do tego majac male dziecko to moze byc ciezko z kasa jak bedzie zarabiac min bo tyle moga mu dac u Polakow,Polonii

Chyba ze trafi mu sie dobry pracodawca,praca ..

lepiej jakby umial jezyk .

Przepraszam ze to napisze ale bedzie latwym celem do pewnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

witam wszystkich. ja i moj maz rowniez zastanawiamy sie od dluzszego czasu nad wyjazdem do kanady na stale, mamy 9 letniego syna i mieszkamy od 7 lat na cyprze. sytuacja tu jednak bardzo sie zmienila i niestety... chcemy cos zmienic. moj maz jest mechanikiem samochodow osobowych i przede wszystkim sprzetu ciezkiego, nie zna jednak dobrze angielskiego. ja znam jezyk dobrze ukonczykam studium turystyczno hotelarskie i trzyletnie studia licencjackie o kierunku handel zagraniczny. czy mamy jakies szanse? czy sa jakies biura pomagajace imigrantom w wyjezdzie? od czego zaczac?

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem czy biuro jest Ci potrzebne. Znam mase osob, co przyjechaly do Kanady albo jako 'temporary worker' albo w kategorii 'skilled worker' i zadna z nich nie korzystala z pomocy zadnego biura. Jesli znasz jezyk angielski na poziomie komunikatywnym to poradzisz sobie bez problemu i bedziesz w stanie ocenic swoje realne szanse na wyjazd do Kanady.

Odsylam do tych stron:

1) Skilled Worker (krok po kroku): http://www.cic.gc.ca...illed/index.asp

2) Temporary Worker: http://www.cic.gc.ca...k/apply-who.asp

INFO DLA WSZYSTKICH CO MAJA W PLANACH WYJAZD NA STALE DO KANADY:

W ciagu ostatnich kilku miesiacach duzo zmienilo sie pod wzgledem nie tylko prawa immigracyjnego w Kanadzie, ale rowniez samego podejscia urzednikow. Jesli ktos ma w planach wyjazd na stale do Kanady to szczerze polecam, zeby brac sie za to jak najszybciej, zanim zmieni sie prawo.

Z takich ciekawostek ostatnich kilku miesiecy. Chyba od listopada 2012, aby w ogole moc ubiegac sie o obywatelstwo w Kanadzie wymagany jest certyfikat z jezyka angielskiego (lub francuskiego), ktory mozna zdobyc w jednej z kilku akredytowanych instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...