Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady


karlajnnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu rozważam wyjazd do Kanady, i w związku z tym miałabym parę pytań dotyczących tamtejszego życia. Przeszukałam wiele stron, wiele wątków na forach. Jak wiadomo- jedni zachwalają, inni wręcz przeciwnie. Najbardziej interesuje mnie czy życie tam jest drogie? Czy trudno jest o pracę komuś zaraz po maturze? I jak wygląda sprawa ze studiami? Czy czesne dla obcokrajowców jest na prawdę takie wysokie? Dowiedziałam się, że jest to plus minus 10tys $. Czy pracując byłabym w stanie sama sfinansować sobie takie studia? Dodam, że miałabym się gdzie zatrzymać, gdyż mam tam rodzinę. Chciałabym posłuchać opinii innych na ten temat. Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytania sugerują, że nie bardzo orientuje się w temacie wyjazdu do Kanady.

Jeśli się mylę, to przepraszam za wyciągnięcie błędnych wniosków.

Jeśli ma tam rodzinę, to przypuszczam, że może liczyć na jej pomoc i przypuszczam, że rodzina jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu rozważam wyjazd do Kanady, i w związku z tym miałabym parę pytań dotyczących tamtejszego życia. Przeszukałam wiele stron, wiele wątków na forach. Jak wiadomo- jedni zachwalają, inni wręcz przeciwnie. Najbardziej interesuje mnie czy życie tam jest drogie? Czy trudno jest o pracę komuś zaraz po maturze? I jak wygląda sprawa ze studiami? Czy czesne dla obcokrajowców jest na prawdę takie wysokie? Dowiedziałam się, że jest to plus minus 10tys $. Czy pracując byłabym w stanie sama sfinansować sobie takie studia? Dodam, że miałabym się gdzie zatrzymać, gdyż mam tam rodzinę. Chciałabym posłuchać opinii innych na ten temat. Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi.

Jeżeli otrzymasz w Ambasadzie Kanady w Warszawie prawo stałego pobytu to śmiało wyjeżdżaj .Będzie Ci łatwiej żyć niż w Polsce .Ze znajomością j.angielskiego i francuskiego ( w niektórych rejonach tylko francuski) bez problemu znajdziesz pracę i będziesz godnie żyć.

Nie myślę ,że chcesz jechać do Kanady od tak bez prawa stałego pobytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to zanczy godnie zyc w Kanadzie?

Co do rodziny to jestes pewna jej ,ze da to utrzymanie

Oczywiscie ze czesne za studia sa duze dla kogos bez prawa stalego pobytu lub obywatelstwa i mozesz nie zarobic na studia podjmujac prace za tzw min nawet przy wsparciu rodziny

Znam pare osob ktore majac mature dostalo prace szybko ,fakt nie byla to moze super praca ale byla ale znam tez takich co szukaja bo np praca przy sprzataniu im nie odpowiada..,ile osob tyle bedzie odpowiedzi

A co do cen to inne sa czasami w Quebec a inne w Albercie z tej roznicy np podatki .

Teraz gdzie zamierzasz byc,wyjechac ,w jakiej Prowincji?

ps tez mam rodzine ale nie mam co liczyc na zatrzymanie ,nawet na krotki okres czasu..a o pomocy to moge pomarzyc ;)

Najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie bylby wyjazd z tego programu,polecisz,zobaczysz

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/working_holiday-vacances_travail.aspx?lang=pol&view=d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zycie jest jedno z najdrozszych na swiecie, nizsze tylko (w niektorych aspektach) niz w panstwach typu Norwegia, czy Japonia. Szwajcaria jest generalnie tansza

Studia kosztuja majatek dla obcokrajowcow i skoro zadajesz takie pytanie to znaczy ze nie masz szans sobie ich sfinansowac, jako nie-rezdyent nie masz tez szans na pozyczke studencka i kolko sie zamyka.

Jedz na studia do UK i pozniej jak bedziesz bardzo chcial do Kanady, pytanie tylko po co? Sa ciekawsze kraje na swiecie gdzei mozna zrobic cos pozytecznego ze swoim brytyjskim doswiadczeniem, chyba ze akurat zamierzasz byc specem od kopania w ziemi, ale wtedy i tak raczej postawilbym na Australie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...