Skocz do zawartości

US Army a legalizacja pobytu


Natas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy będąc w USA na wizie F1 mogę zaciągnąćsie do armii :?: Jaki jest przedział wiekowy który pozwala mi dostać się do armii. I czy po takiej służbie będe mógł zalegalizować pobyt. W tym roku będe miał 25 lat :cry:

Za odpowiedz z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do US Army zaciągnąć się możesz na każdej wizie! Nawet podczas jej braku lub podczas nielegalnego pobytu! Są jednak pewne zastrzeżenia, m. in. ukończone 17 lat. Jeżeli masz 25 lat i wizę F1, nie widzę przeciwskazań.

Warto dodać, że po 5 latach służby dostajesz obywatelstwo. Nie spodziewaj się tam jednak wakacji! Ciężka praca każdego dnia i tyle. Musisz się liczyć z wysłaniem cie na misje stabilizacyjne lub pokojowe, lub co gorsze na front. A nie ma zmiłuj! Odmawiasz? Więzienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No tak trzeba by obywatelem lub rezydentem (wedy dostac mozna w pryspieszonym trybie obywatelstwo,po odbyciu sluzby lub posmiertnie). Choc oczywiscie kraza plotki ze na mieso armatnie wezma kazdego, i "wieczni" turysci opowiadaja jak to by mozna bylo zalegalizowac pobyt przez pobyt w wojsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do US Army zaciągnąć się możesz na każdej wizie! Nawet podczas jej braku lub podczas nielegalnego pobytu! Są jednak pewne zastrzeżenia, m. in. ukończone 17 lat. Jeżeli masz 25 lat i wizę F1, nie widzę przeciwskazań.

Warto dodać, że po 5 latach służby dostajesz obywatelstwo. Nie spodziewaj się tam jednak wakacji! Ciężka praca każdego dnia i tyle. Musisz się liczyć z wysłaniem cie na  misje stabilizacyjne lub pokojowe, lub co gorsze na front. A nie ma zmiłuj! Odmawiasz? Więzienie!

A moge wiedziec skad to wiesz?

jestem ciekawy jak wyglada sprawa pobytu po zaciagnieciu sie do wojska i wygasnieciu wizy... przeciez pobyt musi byc jakos uregulowany, prawda?

A ktos kiedys pisal, ze wstapienie do armii obcego panstwa to zdrada Polski i za to grozi wiezienie !?

Wiesz cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu rozmawialem sporo z zolnierzami US National Guard (1-800-Go-Guard.com). Byli bardzo mili... dokladnie tak to wygladalo jak rekrutacja w Mallach i Marketach przedstawiona w "Fahrenheit 9/11". Powiedzialem, z enie jestem "citizen" i ze jestem z Polski... na to oni, ze Polska w Iraku walczy razem z nimi i ze znaja wielu polskich zolnierzy... jednak nie dowiedzialem sie czy moge wstapic, w koncu nie mialem tego w planach. Ale dostalem olowek, wizytowke i pare smieci innych... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...