Skocz do zawartości

US Army a legalizacja pobytu


Natas

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie wiekszosc to plotki. Linkow tez nie pamietam ale w googlach mozna znalezc, chyba usarmy.com lub cos takiego, pisze tam wyraznie ze trzeba byc obywatelem wiec szkoda ze na forum jest tyle niesprawdzonych informacji i przypuszczen.

Co do zdrady to zeczywiscie idzie sie siedziec w pl., podobnie jak w przypadku francuskiej legi cudzoziemskiej, tak mowi polskie prawo ze nie wolno sluzyc w obcych armiach, chyba ze sie jest obywatelem obcego panstwa to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To jest chyba oczywiste ze nie daja daja broni i wcielaja w struktury swojej armii pierwszego lepszego czlowieka ktory sie do nich zglosi i po prostu wyrazi chec sluzby w armii usa.

Oczywiscie ze w skrajnych prypadkach i do tego by moglo dojsc ( w czasie wojny secesyjnej rektutowali ludzi ze statkow wlasnie przybijajacych do brzegow ameryki) ale nastapic by chyba musiala inwazja chinczykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
Witam

Czy będąc w USA na wizie F1 mogę zaciągnąćsie do armii :?: Jaki jest przedział wiekowy który pozwala mi dostać się do armii. I czy po takiej służbie będe mógł zalegalizować pobyt. W tym roku będe miał 25 lat :cry:

Za odpowiedz z góry dziękuję

Byłem w biurze rekrutacyjnym w Virginii gdzie otrzymałem z 1 ręki info: żeby wstąpic do wojska muszę posiadac GC albo permanent resident card (co jest jednoznaczne), to samo odpowiedział mi rekruter na czacie na stronie www.goarmy.com, z tym, że jeden i drugi na odchodne dodał: "aplikuj o GC", być może tu jest możliwosć ominięcia tego przepisu. Być może starczą jedynie papiery poswiadczające, że aplikujesz o GC, ale tego nie sprawdzałem, takie wnioski wyciągam na podstawie służby w WP, gdzie mniej więcej w ten sposób załatwia się zbliżone problemy. W takim przypadku oni mogą Cię przyjąć warunkowo, a Ty masz możliwosć i realne szanse otrzymania GC, ale podkreslam: to sa tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba oczywiste ze nie daja daja broni i wcielaja w struktury swojej armii pierwszego lepszego czlowieka ktory sie do nich zglosi i po prostu wyrazi chec sluzby w armii usa.  

Oczywiscie ze w skrajnych prypadkach i do tego by moglo dojsc ( w czasie wojny secesyjnej rektutowali ludzi ze statkow wlasnie przybijajacych do brzegow ameryki) ale nastapic by chyba musiala inwazja chinczykow.

...oj kolego, to jest absolutnie nieoczywiste, zdziwiłbys się widząc kto nosi broń w wojsku, ich i naszym i każdym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac na mysli "pierwszego lepszego" mialem na mysli sytuacje zglaszasz sie do punktu rekrutacyjnego, a oni nie sprawdzaja twojego statusu ( czy jestes obywatelem, rezydentem, czy tez wlasnie przyleciales z pakistanu i poczulej chec wspapienia do armi amerykanskie) tylko z miejsca cie przyjmuja i juz jedziesz na szkolenie.

Chyba kwestia przynaleznosci narodowej jest priorytetowa jesli chodzi o nabor do jakiejkolwiek armi na swiecie ( oczywiscie sa wyjatki oslawiona chocby legia cudzoziemska, czy tez oddzialy najemniow walczace po ktorejs ze stron w afryce czy tez ameryce poludniowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac  na mysli "pierwszego lepszego" mialem na mysli sytuacje zglaszasz sie do punktu rekrutacyjnego, a oni nie sprawdzaja twojego statusu ( czy jestes obywatelem, rezydentem, czy tez wlasnie przyleciales z pakistanu i poczulej chec wspapienia do armi amerykanskie) tylko z miejsca cie przyjmuja i juz jedziesz na szkolenie.

Chyba kwestia przynaleznosci narodowej jest priorytetowa jesli chodzi o nabor do jakiejkolwiek armi na swiecie ( oczywiscie sa wyjatki oslawiona chocby legia cudzoziemska, czy tez oddzialy najemniow walczace po ktorejs ze stron w afryce czy tez ameryce poludniowej).

Majk, dzieciaku daj se spokój bo brniesz w temat o którym nie masz pojęcia i zaczynasz się kompromitować, to co piszesz to miszmasz jakichs mitów, legend, historii wyczytanych w tabloidach, Twoich przypuszczeń i tego co Ci się wydaje. Jaka przynależnosć narodowa???? W Stanach??? Co Ty za kocopoły opwiadasz? Tu są całe kompanie które nie znają angielskiego i komendy są wydawane po hiszpańsku. Jeżeli starasz się już tak bardzo wszystko brać na cywilny zdrowy rozsądek, to zastanów się kto będzie lepszym żołnierzem: amerykański gówniarz który może w każdej chwili powiedziec: mam was w [beeep]e, nie podoba mi sie tutaj, wracam pasać krowy w Iowa bo mię sierżant obraził, czy Pakol który ma na utrzymaniu 2 dzieci, w wojsku wpieprza zagwarantowany 3 razy dziennie posiłek na ciepło, od 7 roku życia ma do czynienia z bronią bo się nachrzandalał z Hindusami o Kaszmir zanim skończył podstawówkę, a w/g jego swiatopoglądu HONOR jest ważniejszy od życia, rodziny i wszelkich innych spraw doczesnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do US Army zaciągnąć się możesz na każdej wizie! Nawet podczas jej braku lub podczas nielegalnego pobytu! Są jednak pewne zastrzeżenia, m. in. ukończone 17 lat. Jeżeli masz 25 lat i wizę F1, nie widzę przeciwskazań.

Warto dodać, że po 5 latach służby dostajesz obywatelstwo. Nie spodziewaj się tam jednak wakacji! Ciężka praca każdego dnia i tyle. Musisz się liczyć z wysłaniem cie na  misje stabilizacyjne lub pokojowe, lub co gorsze na front. A nie ma zmiłuj! Odmawiasz? Więzienie!

Sprawdzilem to wszystko, wiem, ze mam racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...