Skocz do zawartości

US Army a legalizacja pobytu


Natas

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podac namiary (adres i telefon) skoro tak wszystko dobrze sprawdziels gdzie to rekrutuja do oficjalnych struktur wojskowych osoby nie bedace obywatelami ani legalnymi rezydentami usa.

Koles nie trzeba mowic po angielsku aby byc amerykaninem ( bo o ty ze jezyk hiszpanski jest jak najbardziej oficjalnym jezykiem w tym kraju to chyba wiesz). Tak wiec nie wiem co ty widzisz dziwnego w kompaniach "hiszpanskich. A teraz ty sie czlowieku teraz zastanow przyjmujemy na potege zaprawionych w bojach np serbow, algierczykow, pakistanczykow, a najlepiej to chinczykow bo chyba taki chinczyk woli sobie postrzelac ( fakt ze duze ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten nie ma) niz zyc tak aby zarobic na miske ryzu. Skoro nasi nie chca to stworzy sobie armie chinczykow. Tylko jak to sie ma do bezpieczenstwa narodowego.

To nie jest kwestia kto bedzie lepszym zolnierzem tylko kto moze wstapic do armi stanow zjednoczonych. Czuc to sie mozesz nawet i marsianinem a sa takie "smieszne dokumenciki" ktore cie jednak gdzies segreguja jesli chodzi o przynaleznosc narodowa ( a do czego ty czujesz ze przynalezysz to jzu nikogo nie interesuje). Do punktu rekrutacyjnego to mozesz przyjsc i z flaga amerykanska wytatuowana na czole, powiedziec jak to bardzo chcesz walczyc o pokoj na swiecie i bezpieczenstwo usa, gosc ci odpowie takich ludzi nam trzeba juz pana zapisujemy tylko taka malutka formalnosc prosze okazac paszport lub zk.

A jezeli juz piszez odnosnie swiatopogladu Pakistanczykow ( skoro na nich padlo), to zaden honorowy pakistanczyk do armii usa by nie wstapil oczywiscie biorac pod uwage ich swiatopoglad bo by mu wlasnie honor nie pozwalal.

Ps. Co niby ma znaczyc ta wypowiedz niejakiego pavel 1975 "Byłem w biurze rekrutacyjnym w Virginii gdzie otrzymałem z 1 ręki info: żeby wstąpic do wojska muszę posiadac GC albo permanent resident card (co jest jednoznaczne)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Ps. Co niby ma znaczyc ta wypowiedz niejakiego pavel 1975 "Byłem w biurze rekrutacyjnym w Virginii gdzie otrzymałem z 1 ręki info: żeby wstąpic do wojska muszę posiadac GC albo permanent resident card (co jest jednoznaczne)"

To oznacza dokładnie to co tam jest napisane. Nie rozumiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Majk, to się robi jałowa dyskusja, na zasadzie "ja Cię przekonam że jest inaczej" a wydaje mi się że głównym założeniem tego forum jest wymiana sprawdzonych informacji. Tak, w biurze mówią że potrzebna jest GC jest to przepis formalny.

Chcąc zrobić w USA prawko jazdy pojechałem do DMV gdzie sympatyczna Pani dała mi do wypełnienia formularz i skierowanie na tłumaczenie mojego polskiego prawka, w przeciwnym razie musiałbym być traktowany jako osoba nie mająca prawa jazdy w ogóle. "Tłumaczenie" powiedziała "jest wymogiem formalnym i jest niezbędne, poza tym musisz odczekać miesiąc zanim dostaniesz normalne prawko, teraz otrzymasz tylko Learner's Permitt". Ponieważ tłumaczenie jest drogie, a czekać też mi się nie za bardzo chciało, następnego dnia pojechałem szukać szczęscia do innego DMV oddalonego o jakies 10mil i mieszczącego się w tym samym chrabstwie, gdzie wyrobiłem prawo jazdy tego samego dnia, a gdzie równie sympatyczny pan nawet nie zająknał się o żadnym tłumaczeniu i miesięcznym okresie próbnym. Tyle na temat wymogów formalnych. I już nie ciągnijmy dalej tej pogawędki bo nic z niej nie wynika, a szkoda miejsca na serwerze, pozdrawiam Kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie wypowiedzi w tym temacie i sam sobie odpowiedz kto rozpocza jalowa dyskusje. W jednym miejscu piszesz ze potrzebne obywatelstwo lub gc do wstapienia do armii w innym sugerujesz ze nie koniecznie wiec sie zdecyduj i podaj te sprawdzone informacje.

Zarzucasz ze podaje jakiej niesprawdzone informacje, przypuszecznia, czy tez swoje "kocopoły" a sam jakosc nie masz obiekcji przed wspanialomyslnym dzieleniem sie z nami swoimi przemysleniami:"W takim przypadku oni mogą Cię przyjąć warunkowo, a Ty masz możliwosć i realne szanse otrzymania GC, ale podkreslam: to sa tylko moje przypuszczenia."

Odnosnie miejsca na serwerze skoro sie tak martwisz o to to jest to temat odnosnie mozliwosci zaokretowania sie do us army, wiec o mozliwosciach zrobienia prawa jazdy pisz w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...