Jump to content

Powrót Do Usa Na Zieloną Kartę


rafaele1412

Recommended Posts

Jeśli przed wyjazdem do Polski nie występowałeś o re-entry permit, to teraz musisz wystąpić o wizę powracającego rezydenta:

http://travel.state..../info_1333.html

Na stronie Maintaining Permanent Residence są wytyczne, jak utrzymać status stałego rezydenta i jak można ten status stracić.

You may be found to have abandoned your permanent resident status if you:
  • Move to another country intending to live there permanently
  • Remain outside of the United States for more than 1 year without obtaining a reentry permit or returning resident visa. However, in determining whether your status has been abandoned, any length of absence from the United States may be considered, even if less than 1 year
  • Remain outside of the United States for more than 2 years after issuance of a reentry permit without obtaining a returning resident visa. However, in determining whether your status has been abandoned any length of absence from the United States may be considered, even if less than 1 year
  • Fail to file income tax returns while living outside of the United States for any period
  • Declare yourself a “nonimmigrant” on your tax returns

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedż.

Zapoznałem się z procedurą przyznania wizy powracającego emigranta jest ona długa kosztowna i konsul musi wyrazić zgodę na to żebym wogule mugł się o nią ubiegać.

Ale co by się stało jakbym kupił bilet do USA poprostu poleciał a na lotnisku powiedział że byłem w polsce pięć miesięcy albo powiedzieć prawdę że musialem się opiekować chorą mamą ?

Link to comment
Share on other sites

Może się nie stać nic, bo urzędnik przeoczy, że nie było Cię ponad rok (w końcu to też człowiek).

A możesz zostać nie wpuszczony i w dodatku pozbawiony możliwości imigracji do USA za kłamstwo (jesli powiesz, że byłeś w Polsce 5 miesięcy, a urzędnik sprawdzi, że to nieprawda - co wcale nie będzie takie trudne).

Decyzja należy do Ciebie.

Porzuciłeś rezydenturę w USA wyjeżdżając na tak długi czas.

Rozumiem - miałeś swoje powody. A prawo też przewiduje uwzględnienie tych powodów.

Albo poprzez re-entry permit, który można uzyskać przed wyjazdem na tak długi czas, albo poprzez wizę powracającego rezydenta.

Link to comment
Share on other sites

no ale to nie urzednik podejmie decyzje czy Ci odebrac GC a juz Sedzia imigracyjny i tam bys musial takie cos mowic ze po co byles po za Polska..

ze masz cos w USA i wracasz na stale

najgorsze co moze byc to klamac w zywe oczy ...

Link to comment
Share on other sites

Moze nie stac sie nic,a mozesz zostac nie wpuszczony do USA.ostatnio rozmawialam z babcia kolezanki,ktora ma 65 lat,emeryture w Stanach i pojechala do Polski na 11 miesiecy,po powrocie urzednik zaczal zadawac wiele pytan,dlczego tak dlugo tam byla,z czego zyla,czy pracowala etc.malo brakowalo,a nie wpuscili by jej do Stanow.

Inny przypadek moja znajoma przyleciala do USA po poltora roku i jej sie udalo nikt o nic nie pytal,szybka odprawa i jest w USA.

Tak wiec to chyba zalezy od szczescia i od urzednika

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...