Skocz do zawartości

Studia Logistyczne


kacloo122

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz podstawy do emigracji do Stanów, że pytasz, jak z pracą po studiach, których jeszcze nie zacząłeś?

Rynek pracy może się zmieniać i ciężko przewidzieć, co będzie za kilka lat.

Ale jeden fakt na pewno się nie zmieni - trzeba mieć podstawy do emigracji i legalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za rok mam zamiaru rozpaczac studia logistyczne w warszawie. Moze ktos sie orientuje jak po logistyce jest z praca w stanach. Jesli to zly dzial to z gory przepraszam.

Jezeli interesuje Cie czasowa emigracja na wizie pracowniczej i ewentualny pozniejszy sponsoring pracodawcy Twojej aplikacji na zielona karte to niestety mam dla Ciebie zle wiesci - nie ma najmniejszych szans na prace w tej profesji. Jezeli na powaznie myslisz o pracy w USA zmien kierunek studiow na robotyke/automatyke, informatyke (programowanie) itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem z perspektywy osoby, która właśnie wyemigrowała do Stanów i szuka pracy. Skończyłam Supply Chain Management, i ofert pracy jest bardzo dużo, zwłaszcza dla osób z dyplomem magistra, z naprawde ciekawym rozwojem kariery i pensją. ALE za każdym razem jak wypełnia sie aplikacje, to jest pytanie odnośnie, czy masz pozwolenie o pracę w USA i czy jest ono stałe i czy w przyszłości nie bedziesz wymagał sponsorowania (wiza pracownicza). Takie sponsorowanie jest drogą inwestycją dla firmy (nawet do $50,000), więc mało pracodawców się na taki ruch decyduje. Jeśli chcesz zaraz po studiach próbować swoich szans w USA, to są one niestety minimalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnia to tez wiza pracownicza ale tutaj musisz miec danego pracodawce co bedzie chcial sie w takie cos bawic i zalatwiac

moze zacznij od lektury forum,strony Ambasady USA oraz stron rzadowych

po paru latach moze byc roznie ..

masz byc dobry w tym co robisz,lubiec to..to jest podstawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za rok mam zamiaru rozpaczac studia logistyczne w warszawie. Moze ktos sie orientuje jak po logistyce jest z praca w stanach. Jesli to zly dzial to z gory przepraszam.

Jakbys po tych studiach pracował w Polsce w DHL/UPS/FedEx i zostałbys szefem logsityki to mysle ze miałbys cien szansy aby w przyszłosci zostac przesniesionym za granice , a nuż do USA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stałe pozwolenie o pracę zapewnie albo obywatelstwo albo zielona karta. Wizy wymagają sponsoringu, więc nawet jeśli uda Ci się wyjechać do Stanów na wizie pracowniczej, to nie ma gwarancji, że jak Ci się skończy kontrakt, to będziesz mógł zostać i pracować dla innej firmy... Dlatego nie polecam szukania studiów w celu emigracji do Stanów, bo żadnej gwarancji nie ma, że to się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...