Skocz do zawartości

Sevis Dla Wizy F1


matti20100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Otrzymalem ze szkoly aplikacje I-20. Dowiedzialem sie dopieroteraz ze musze oplacic SEVIS. Moje pytanie jest nastepujace, Czy szkola ponosi jakiekolwiek koszty zwiazane z wystawieniem aplikacji I-20? Bo zaplacilem $500 dla szkoly za wize. Oczywiscie rozumiem ze oplate w konsulacie za wydanie wizy musze uiscic sam, ale czy oplata za SEVIS nie lezy w gescie szkoly? Jezeli szkola nie ponosi zadnych oplat za wydanie I-20 to w takim wypadku, za co zaplacilem?

Dzieki za opowiedzi

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to wystarczająca odpowiedź na Twoje pytanie, ale z tego, co przeczytałam na stronie ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html#F1

Opłata za rejestrację w systemie SEVIS

Po wydaniu formularza I-20 amerykańska szkoła zobowiązana jest do elektronicznej rejestracji studenta w systemie SEVIS. Wiza nie może być wydana, jeśli informacje zawarte na formularzu I-20 nie zostały wprowadzone do bazy danych SEVIS.

Osoby posiadające formularz I-20 wystawiony po 1 września 2004 r. włącznie wnoszą dodatkową opłatę za rejestrację w systemie SEVIS. Opłatę należy uiścić przed spotkaniem z konsulem. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczone są na pokrycie kosztów zarządzania systemem SEVIS. Opłata jest bezzwrotna, jednorazowa i należy ją wnieść za każdym razem, gdy student bierze udział w kolejnym, innym programie. Dla studentów z wizą F lub M oznacza to na ogół, że opłata jest ważna dopóty, dopóki zachowują status studenta w USA, bez względu na ewentualne zmiany szkół.

Opłatę można wnieść korzystając z formularza I-901 na stronie internetowej Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) http://www.fmjfee.com/. Formularz i potwierdzenie opłaty można również przesłać pocztą na adres DHS wskazany na stronie internetowej Opłata SEVIS - Najczęściej Zadawane Pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to, co napiszę będzie prawdą dla Twojej wizy, ale...

Jak poleciałam do Stanów na wizie J-1, też opłacałam SEVIS ($180) i szkoła mnie poinformowała, że oni ze swoje strony pokrywają pewne koszty mojej wizy, (a dokładnie $100), natomiast sama opłata za SEVIS to tylko i wyłącznie na mnie spada... Z tego co wiem, to wszyscy studenci wyjeżdzający na wymianę musieli przełknąć tę sumę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz, Bede musial to ustalic.

A napiszcie jeszcze tylko czy cos jeszcze bede potrzebowal na spotkaniu z konsulem oprocz

-Aplikacja I-20

-SEVIS oplacony i wypelniony

-DS-160

-Dowod oplaty za wydanie wizy oraz wniosek DHL(okolo 430zł)

-Zdjęcia

-Paszport

Czy cos jeszcze pominalem?

Pozdrawiam Serdecznie

Mateusz Perz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad sie wzielo u Ciebie DHL,,gdzies takie cos wyczytal

widze ze musisz przestudiowac strone Ambasady USA dobrze oraz forum ale nie stare posty ale te wczesniejsze jak pisze o zmianach w umawianiu spotkania

teraz masz TNT i tutaj o tym dokladnie pisze

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/punkty-odbioru-i-dostarczania-dokumentw.html

a wiesz chociaz jak sie teraz umawia na rozmowe..jak sie placi i gdzie za rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak nie do konca. Bede wdzieczny jak napiszesz :)

Pozdrawiam

a skad sie wzielo u Ciebie DHL,,gdzies takie cos wyczytal

widze ze musisz przestudiowac strone Ambasady USA dobrze oraz forum ale nie stare posty ale te wczesniejsze jak pisze o zmianach w umawianiu spotkania

teraz masz TNT i tutaj o tym dokladnie pisze

http://polish.poland...-dokumentw.html

a wiesz chociaz jak sie teraz umawia na rozmowe..jak sie placi i gdzie za rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...