Skocz do zawartości

Wieksza Szansa Na Uzyskanie Wizy J1 Czy B1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

moja sytuacja wyglada nastepujaco,

bylam w USA 4 lata temu przez 3 miesiace na wizie J1, oczywiscie wrocilam w terminie. Wiza ta juz stracila waznosc.

Teraz chce ponownie odwiedzic Stany, a wlasciwie przyjaciela, ktory jest obywatelem.

Nie wiem dlaczego, ale panicznie boje sie decyzji odmownej w Konsulacje, planowalam starac sie o wize turystyczna i pojechac na 2 tygodnie. Teraz zastanawiam sie czy nie ubiegac sie o wize studencka i przy okazji pobytu w USA uczeszczac na kurs jezykowy ESL , wtedy moj pobyt planowalabym nieco dluzszy ok 4 tygodnie.

Moje pytanie brzmi, czy mam wieksza szanse na uzyskanie wizy uprawniajacej mnie do nauki w USA a kurs bylby podstawa do jej wydania czy poprostu starac sie o zwyczajna turystyczna ?

W Polsce studiuje aktualnie dwa kierunki prawo i dziennikarstwo, jestem na II i III roku. Nie pracuje.

W USA bylam raz, legalnie i terminowo wrocilam.

Moja siostra rowniez w tym samym czasie co ja odwiedzila Stany i rowniez wrocila w terminie.

Moi rodzice maja wize turystyczna na 10 lat, w tym czasie byli w USA tylko raz na 2 tygodnie.

Dziekuje za rady i wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...