Skocz do zawartości

Kolejne Pytania..


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich po raz kolejny, zdaje sobie sprawe ze nie raz byly tu pewnie pytania podobne do moich, ale nie moge sobie za bardzo aktualnie pozwolic na dluzsze siedzenie przy komputerze, a chcialabym sie upewnic i poradzic odpowiednich osob czy na pewno wszystko zrobilam tak, jak nalezy. no wiec uzupelnilam wniosek ds160, zalaczylam zdjecie, nastepnie zarejestrowaam sie na tej stronie ustraveldocs costam :P odpowiedzialam tam na jakies te pytania, wybralam kategorie wizy, zaznaczylam miejsce odbioru dokumentow w Krakowie na ul. Rzemieslniczej (nie wiem o co tutaj chodzi, myslalam ze w razie jesli dostne wize to dokumenty zostana odesane mi na adres domowy??) chyba ze to po prostu do tej firmy TNT trzeba zadzwonic i podac adres i zeby mi przywiezli dokumenty?? nie rozumiem tego.. nastepnie wydrukowalam kwit oplaty wizowej i zaplacilam w banku pocztowym ta oplate, no i jutro po 12 mam zadzwonic do krakowa do konsulatu i umowic sie na rozmowe?? nie rozumiem tego, gdziestam czytalam ze przez internet sie umawia, ale ogolnie to wiecej czytalam ze telefonicznie? i jak tam zadzwonie to mam podac unikalny numer z tego potwierdzenia wplaty?? na tej stronie ustraveldocs po zalogowaniu kiedy dochodze do platnosci wyskakuje mi okienko z polem do wpisania numeru pokwitowania ale po co to? skoro rozmowe chce umowic teefonicznie to nie mam tam nic wpisywac?

wiem ze duzo pytan ale baaaardzo prosze o pomoc, bo jakos nie moge tego wszystkiego ogarnac.... aha!! i jeszcze bardzo wazne pytanie, wiem ze jutro po 12 powinnam dzwonic zeby umowic rozmowe, ale chcialabym sie dowiedziec do ktorej godziny mozna tam do krakowa dzwonic zeby sie umowic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie musisz siedziec caly czas na komputerze a jedynie zapoznac sie z tym co masz napisane na stronie Ambasady..

TNT -to jedziesz odebrac paszport z wiza i nikt Ci teraz zadnego poszportu do domu nie dostarczy..Dlatego szukasz najblizszego punktu do odbioru paszportu.

Do zadnego Konsulatu do Krakowa nie dzwonisz a dzwonisz na infolinie i teraz mozesz zadzwonic,mozesz zadzwonic przez skype lub tez sie zarejestrowac przez strone www,,jak widzisz masz wiele wyjsc aby umowic sie na rozmowe..

tutaj masz podane w ktorych godzinach mozna dzwonic

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-main-contactus.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. mam jeszcze pytanko czy podczas rozmowy w konsulacie nie mozna miec przy sobie nawet jakiejs malej torebki?? bede tam sama i wlasnie zastanawiam sie czy w ogole telefon brac? i moze glupie pytanie, ale doczytalam ze nie mozna miec przy sobie zadnych plynow, a ja musze kroplic oczy za pol godziny i musze miec przy sobie krople, to moge miec? wiem ze moze te pytania sa dziwne czy cos, ale mimo wszystko prosze o odpwoiedz ;) jesli ma ktos jakies wskazowki odnosnie samej rozmowy w krakowie czy cos, to prosze, bo mam rozmowe pojutrze. biore ze soba wydrukowane potwierdzenie ze wypelnilam wniosek ds 160, wydruk z poczty odnosnie umowienia rozmowy, paszport, dowod wplaty, legitymacje i indeks. cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonu na pewno nie możesz ze sobą mieć i w przeciwieństwie do Warszawy, nie można go nawet przechować u ochrony. Odnośnie torebki nie ma żadnego problemu, tylko nie miej żadnych ostrych przedmiotów itp (jak ma lotnisku), weź ze sobą natomiast książkę do poczekalni, jakby wszystko się wydłużało, bo się zanudzisz. Nie wiem, jak będzie z tymi kroplami, bo płynów nie można żadnych wnosić, może jak zaświadczenie od lekarza dostaniesz, to MOŻE się uda, ale zero gwarancji...

A, i weź ze sobą jedno zdjęcie do wizy, bo mimo że system mógł zatwierdzić to, co sama dałaś prz wypełnianiu wniosku, to w konsulacie może im się ono nie spodobać. U mnie raz przeszło, ale drugi raz już prosili.

I powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, a jeszcze chcialabym zapytac czy rozmowa po polsku? moj angielski jest bardzo slaby, wiec mam nadzieje ze z polskim nie bedzie problemu? aha i jeszcze jedno. na stronie ustraveldocs zalozylam konto i uzupelnilam tam wszystko, natomiast po wniesieniu oplaty wizowej w banku pocztowym nie wpisalam tam numeru potwierdzenia, bo rozmowe umawialam telefonicznie. czy mam tam wpisac ten numer z potwierdzenia wplaty? mnie sie wydaje ze nie, bo moj unikalny numer podalam podczas umawiania terminu spotkania z konsulem. aha i jeszcze jedno- podczas umawiania spotkania dostalam jakis numer UID. Do czego on sluzy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moja pani doktór która mnie prowadzi powiedziała, że jak będę chciał lecieć samolotem albo coś to wypisze mi zaświadczenie bo z racji tego, że mam cukrzycę muszę ze sobą mieć igły, insulinę(która sama w sobie jest cieczą, choć w niewielkiej ilości)glukometr i kilka innych pierdół. Jak pójdziesz do lekarza i wypisze Ci zaświadczenie to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...