Skocz do zawartości

Ubieganie Się O Green Card Przez Siostrę W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Obecnie jestem na rocznych praktykach w USA na wizie J-1 i zostaly mi jeszcze lekko ponad 3 miesiące.

Mam siostrę w Stanach, która wyszła za amerykaninia ponad 3 lata temu, ma już oczywiście green card i może się już teraz starać o obywatelstwo z tego co wyczytałem. Czy siostra mając póki co green card może wystąpić dla mnie o zieloną karte?

Słyszałem również, że jakby siostra wypełniła już i zlożyłą formularz I-130 oraz inne wymagane dokumenty i procedura o green card by już ruszyła to móglbym być cały czas legalnie w USA i pracować. Czy to prawda? Pewna polka, która już długo mieszka w Stanach powiedziała mi, że do momentu otrzymania zielonej karty poprzez siostre, na ktora w tym przypadku czeka się nawet do 10 lat w najgorszym przypadku.. dostaje się jakis dokument, typu social, ktory gwarantuje mi legalny pobyt i prawo do pracy.. Czy to jest w ogóle prawda? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat to przy dobrych wiatrach. Realne jest raczej 12-13 lat do momentu zakończenia procesu wizowego. Do czasu kiedy Visa Bulletin pokaże Twóją priority date nie masz żadnego prawa do SS, tymczasowego pobytu, EAD czy czego tam jeszcze dusza zapragnie z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - posiadacze zielonej karty nie mogą sponsorować swojego rodzeństwa, więc ze złożeniem petycji musielibyście poczekać, aż siostra będzie obywatelem.

Po drugie - sam czas oczekiwania w kategorii F4 (Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens) to jakieś 11 lat (patrz visa bulletin: http://www.travel.st...letin_5779.html)

Po trzecie - przez cały czas musiałbyć utrzymać legalny status, a samo złożenie petycji nie daje Ci żadnego statusu. Ta osoba, z którą rozmawiałeś wprowadziła Cię w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sluchac to czytaj strony rzadowe,czytaj np to forum

Jak zostaniesz nielegalnie to pozostaje slub z obywatelka USA aby uregulowac status ..

Zadna zlozona petycja nie daje Ci gwarancji legalnosci i pracy

Tej Pani pomylilo sie legalziajca przez zone-meza,,tam faktycznie skladasz papiery,mozesz dostac pozwolenie na prace i byc w USA do zakonczenia sprawy ale przy slubie z obywatelem

przez siostre nic nie wchodzi takiego w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...