Jump to content

Wiza Dla Dziewczyny Po Maturze


Recommended Posts

Witam!

W przyszłe wakacje planuje ponownie odwiedzić Stany Zjednoczone, jednak tym razem wspólnie z dziewczyną. Ja wizę otrzymałem w kwietniu na okres dziesięciu lat, także ze mną problemu nie będzie. Ona wizy niestety nie ma, a problemem jest to, że w tym czasie będziemy już po maturze i nie ma ona żadnej możliwości udowodnienia konsulowi, że chce powrócić do Polski. Same chęć pójścia na studnia w Polsce może nie wystarczyć, ze względu na to, że wyniki rekrutacji ogłaszane się dopiero w lipcu, a w tym czasie chcielibyśmy już tam być. Boimy się, że przez to właśnie może tej wizy nie otrzymać. Pobyt planujemy na około dwa/trzy miesiące z powodu dłuższych wakacji. Z miejscem pobytu nie ma problemu, gdyż zatrzymalibyśmy się tak jak ja w tym roku u mojej cioci. Czy moglibyście coś poradzić w tej sprawie? Co zrobić, aby tą wizę otrzymać?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :)

Czyli rozumiem, że lepiej starać się o wizę, póki nie zdała jeszcze matury i się uczy? A co ma podać w formularzu w miejscu z terminem planowanego pobytu? - termin, w którym chcemy lecieć czy jakiś wcześniejszy (przed maturą)?

Link to comment
Share on other sites

Po maturze człowiek ma najdłuższe wakacje w życiu, więc całkiem logiczne jest, żeby akurat wtedy zrobić sobie też wycieczkę w odległe krainy, jak np. USA. Konsulowie też pewnie są tego świadomi, jak również tego że ktoś po maturze kto chce iść na studia nie ma żadnych super niepodważalnych związków z krajem, jak dom czy rodzina. Moim zdaniem niech dziewczyna idzie i powie po prostu że w te długie wakacje chciałaby zwiedzić kawałek ameryki. Wydaje mi się, że jeśli konsul nie będzie miał jasnego powodu żeby wizy odmówić, to jej nie odmówi.

W formularzu podawać należy prawdę. Podanie nieprawdy w formularzu moim zdaniem bardziej zwiększa ryzyko nieotrzymania wizy niż pójście na rozmowę już po maturze... Może nie dlatego, że skądś będą wiedzieć że to nieprawda, ale jak się tak ściemnia to się samemu sobie w głowie mąci i potem tylko stres i mylące się zeznania... I czemu w takie coś się pakować, jak nie potrzeba?

Link to comment
Share on other sites

a no nie potrzeba ale ludzie sie pakuja bo mysla ze .....

Podawac daty takie jakie sa realne a nie ze leci pare tyg przed matura bo wtedy co?leci zwiedzac i wraca na egazmin?

no i powinna cos o tej Cioci wiedziec niz ze leci do niej ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...