Skocz do zawartości

Wiza Dla Dziewczyny Po Maturze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W przyszłe wakacje planuje ponownie odwiedzić Stany Zjednoczone, jednak tym razem wspólnie z dziewczyną. Ja wizę otrzymałem w kwietniu na okres dziesięciu lat, także ze mną problemu nie będzie. Ona wizy niestety nie ma, a problemem jest to, że w tym czasie będziemy już po maturze i nie ma ona żadnej możliwości udowodnienia konsulowi, że chce powrócić do Polski. Same chęć pójścia na studnia w Polsce może nie wystarczyć, ze względu na to, że wyniki rekrutacji ogłaszane się dopiero w lipcu, a w tym czasie chcielibyśmy już tam być. Boimy się, że przez to właśnie może tej wizy nie otrzymać. Pobyt planujemy na około dwa/trzy miesiące z powodu dłuższych wakacji. Z miejscem pobytu nie ma problemu, gdyż zatrzymalibyśmy się tak jak ja w tym roku u mojej cioci. Czy moglibyście coś poradzić w tej sprawie? Co zrobić, aby tą wizę otrzymać?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Czyli rozumiem, że lepiej starać się o wizę, póki nie zdała jeszcze matury i się uczy? A co ma podać w formularzu w miejscu z terminem planowanego pobytu? - termin, w którym chcemy lecieć czy jakiś wcześniejszy (przed maturą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po maturze człowiek ma najdłuższe wakacje w życiu, więc całkiem logiczne jest, żeby akurat wtedy zrobić sobie też wycieczkę w odległe krainy, jak np. USA. Konsulowie też pewnie są tego świadomi, jak również tego że ktoś po maturze kto chce iść na studia nie ma żadnych super niepodważalnych związków z krajem, jak dom czy rodzina. Moim zdaniem niech dziewczyna idzie i powie po prostu że w te długie wakacje chciałaby zwiedzić kawałek ameryki. Wydaje mi się, że jeśli konsul nie będzie miał jasnego powodu żeby wizy odmówić, to jej nie odmówi.

W formularzu podawać należy prawdę. Podanie nieprawdy w formularzu moim zdaniem bardziej zwiększa ryzyko nieotrzymania wizy niż pójście na rozmowę już po maturze... Może nie dlatego, że skądś będą wiedzieć że to nieprawda, ale jak się tak ściemnia to się samemu sobie w głowie mąci i potem tylko stres i mylące się zeznania... I czemu w takie coś się pakować, jak nie potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...