Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 25.02.2017 o 16:22, ales_89 napisał:

Nasz proces właśnie się zakończył, wczoraj uzyskałam wizę K-1. Trwało to od października zeszłego roku, NOA1 priority date 07.10.2016, NOA2 08.12.2016. List otrzymałam na początku stycznia, 09.02.2017 badania lekarskie i wczoraj 24.02.2017 K-1. Mieliśmy lekkie opóźnienie z powodu dwóch petycji. Jednak całkiem sprawnie poszło. Życzę wszystkim powodzenia! :)

Gratulacje! 

Czy mogłabyś się podzielić jak długo musiałaś czekać na badania lekarskie oraz rozmowę w ambasadzie (tj. na ile dni do przodu rejestrują/jaki jest czas oczekiwania)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, wczoraj w skrzynce na listy moja małżonka znalazła ;przesyłkę z pięknym dokumentem w zielonym kolorze, tak więc oficjalnie zostałem Permanent Resident.

Często pytacie ile trwają procedury, ile się czeka na poszczególnych etapach przyznawania K1 czy później Zielonej Karty, więc poniżej wklejam całą moją historię związaną z tym tematem:

- 01/01/2016 Zaręczyny

- 08/02/2016 Wysyłka dokumentów K1 Visa  (Form I-129F)

- 17/02/2016 NoA 1

- 15/03/2016 NoA 2

- 12/05/2016 List z Ambasady USA w Warszawie

- 28/06/2016 Badania do promesy wizowej (medical examination)

- 29/06/2016 Spotkanie w Ambasadzie USA w Warszawie

- 30/06/2016 Wydanie promesy wizowej

- 19/07/2016 Przyjazd do USA

- 19/08/2016 Ślub cywilny (New York City)

- 25/07/2016 Wysyłka dokumentów AoS (Forms: I-485, I-765, I-131)

-  01/09/2016 NoA 1 (AoS)

- 19/09/2016 Biometrics

- 19/11/2016 Combo Card (Work and travel permit)

- 27/02/2017 Green Card (Permanent Resident)

Tak więc nie było to takie hop siup, ale dzięki Bogu wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów. może dlatego, że zawsze z małżonką staraliśmy się dokładnie wszystkiego wcześniej dowiedziec (jakie dokumenty, jakie formy, gdzie, kiedy, do kogo). Lektura tego forum równieź była bardzo przydatna, ale podstawa to bazowac na procedurach i nie improwizowac za dużo.

Między Combo Card a Green Card nie miałem interview, tutaj to też loteria.

Zyczę wszystkim powodzenia i cierpliwości.

 

pozdrawiam

Cinek84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, GrzesiekK napisał:

Gratulacje! 

Czy mogłabyś się podzielić jak długo musiałaś czekać na badania lekarskie oraz rozmowę w ambasadzie (tj. na ile dni do przodu rejestrują/jaki jest czas oczekiwania)? 

Jeśli się nie mylę to najbliższa wizyta lekarska była możliwa do umówienia za ok 7-14 dni. Najpierw pojechałam zrobić badania ponieważ na wyniki czeka się ok. 8 dni, a później miałam umówioną wizytę. Nie wybierałam najbliższych wolnych terminów, tylko dogodne dla mnie. Badania odbyły się w Krakowie. Po wizycie lekarskiej umówiłam się w ambasadzie termin 2 tygodnie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ales_89 napisał:

Jeśli się nie mylę to najbliższa wizyta lekarska była możliwa do umówienia za ok 7-14 dni. Najpierw pojechałam zrobić badania ponieważ na wyniki czeka się ok. 8 dni, a później miałam umówioną wizytę. Nie wybierałam najbliższych wolnych terminów, tylko dogodne dla mnie. Badania odbyły się w Krakowie. Po wizycie lekarskiej umówiłam się w ambasadzie termin 2 tygodnie później.

Dzieki za odpowiedz! A czy do odbycia badan oraz wizyty lekarskiej potrzebowalas cokolwiek oprocz numeru sprawy NVC? Na forum visajourney widzialem, ze w niektorych krajach wymagane jest rowniez okazanie listu z ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzesiekK napisał:

Dzieki za odpowiedz! A czy do odbycia badan oraz wizyty lekarskiej potrzebowalas cokolwiek oprocz numeru sprawy NVC? Na forum visajourney widzialem, ze w niektorych krajach wymagane jest rowniez okazanie listu z ambasady.

Na wizytę lekarską powinieneś zabrać 4 zdjęcia, paszport, case number, adres do USA i kartę szczepień. Do wykonania badań zabierz paszport i cash. Ja płaciłam 280zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...