Skocz do zawartości

Wiza B-2 Z Londynu/ Odmowa Oraz Drugie Podejscie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

We wtorek 13/11/2012 bylem na umowiana rozmowe z konsulem w sprawie wizy turystycznej B-2 w Ambasadzie w Londynie. Po dlugim oczekiwaniu w kolejce przejsciu kontroli bezpieczenstwa oraz pobraniu odciskow palcow, otrzymalem zaledwie 2 pytania i dostalem odmowe. Chce pojechac na swieta do Nowego Jorku na tydzien, sponsoruje to wszystko moj znajomy (anglik ktory ze mna mieszka). Bilety buisness class zostaly juz zakupione(powrotny oczywiscie rowniez) wszystko juz jest gotowe do wyjazdu. Dzisiaj zadzwonilem (nie mowiac ze zaplacilem po raz drugi $160) jeszcze raz aby sie umowic na spotkanie ktore mam umowione na jutro. Urzednik zapytal mnie poprzednio gdzie pracuje moj kolega i DLACZEGO on mi sponsoruje, musze przyznac ze nie bylem przygotowany na takie pytania, ciezko mi bylo wytlumaczyc czym sie zajmuje moj znajomy pomimo tego ze mi mowil. teraz mam wiecej informacji i jestem bardziej przygotowany mam rowniez stala prace w Angli karty kredytowe do splacenia rachunki telefoniczne. Boje sie ze dostane odmowe po raz kolejny :-( jestem bardzo zestresowany czy ma ktos doswiadczenie jak odpowiadac na pytania i jak sie zachowywac i jak mowic zeby przekonac go na 100% ze nie mam zamiaru wyjezdzac do USA do pracy gdyz cala europe mam pod reka i moge pracowac gdzie chce tutaj. Nie wiem w jaki sposob ja ich mam przekonac prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakie pytania byłeś gotowy?

Może konsulowi wydało się, że coś kręcisz i dlatego odmówił Ci wizy.

Jest na forum wątek, jak przebiega rozmowa w konsulacie/ambasadzie, jakie pytania zadają... Zapoznaj się z nim, żeby się lepiej przygotować. Pytasz, jak odpowiadać na pytania - zgodnie z prawdą. Nie wiem, co więcej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Angli syf i oni o tym wiedza. Dlatego na 100 % nastepna odmowa.

Hmm, widze ze ktos zablysnal bardzo inteligentna odpowiedzia.

@Dawid_Anglia21

W sumie jest zasada co by nie kupowac zadnych biletow itp przed dostaniem wizy. Ze wzgledu na to iz bedzie to bardzo krotki okres pomiedzy wizytami w konsulacie, istnieje duza szansa iz nie dostaniesz wizy, bo nie ma znaczacych zmian ktore by wplywaly na zmiane decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...