Skocz do zawartości

Kiedy Powinnam Wysłać I 102?


Edyta83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mój mąż wkrótce złoży na mnie petycję I 130, tylko problem jest taki, że tam pytają o numer z I 94, a ja niestety zgubiłam mój I 94.

Mam więc pytanie, czy formularz I 102 mogę wysłać razem z I 130, czy powinnam wysłać wcześniej i dopiero po otrzymaniu kopii I 94 mogę wysyłać dalsze formularze?

Wiem, że na kopię się czeka parę miesięcy, a potem znowu kolejny proces, wiec zastanawiam się czy to wszystko można zrobić razem, żeby było szybciej.

Moja wiza wygasła 2 miesiące temu, więc od tej pory jestem nielegalnie i zastanawiam się, czy jesli teraz poproszę o kopię I 94, to nie będą mnie za to 'ścigać'? :)

Będę wdzięczna za pomoc, bo to jak na razie jedyna pytanie, na które nie znalazłam konkretnej odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy mial podobny problem i tak wlasnie wyslal

na formularzu dopisal dlugopisem cos w stylu "in process of replacement" czy jakos tak i nie bylo problemu

szczerze powiem, ze nie wiem czy jest to jakos formalnie ujete, ze tak mozna

swoja droga na kopie I-94 to sie chyba troche dluzej czeka niz 2 miesiace teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii mozesz zlozyc I-102 wraz z reszta dokumentow, ale... :

1. Urzednik moze sobie zazyczyc proof, ze przekroczylas granice kiedy Twoja I-102 bedzie sie toczyc (tym bardziej, ze nie znasz nawet numeru I-94, co moze spowodowac opoznienie w sprawdzeniu Ciebie w systemie) - wtedy mozesz zaczac 'korespondencje' z urzednikiem przy czym wydluzy Ci to proces

2. Moze sie zdarzyc tak, ze I-102 nie bedzie rozpatrzone do momentu kiedy bedziesz miala interview, gdzie na interview powinnas miec proof, ze przekroczylas granice. Teraz, jesli masz wszystkie dokumenty dobrze, interview wyznacza sie za ok. 3 miesiace, a na rozpatrzenie I-102 czeka sie czasem i 5 miesiecy. Moze wiec byc tak, ze podczas interview urzednik nie podejmie decyzji, bo zazyczy sobie I-94. I bedziesz miala albo drugie interview, albo kaza Ci doslac dokumenty co rowna sie sporym nerwom plus nie wiadomo kiedy ktos od nowa zainteresuje sie Twoja sprawa. Mam teraz mezczyzne, ktory tak wlasnie zrobil. Interview mial w kwietniu 2012, I-94 dostal w maju 2012, wyslal I-94 express mail na drugi dzien po otrzymaniu tejze karteczki i od maja czeka na decyzje.

Kazda sprawa jest inna, musisz sama podjac decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Taki duży problem się zrobił, z takiego małego świstka.. niechcący sie go pozbyłam, bo po pierwsze to nie wiedziałam, że jest on taki wazny, a po drugie, to nie planowałam zostać tutaj na dłużej, no ale w międzyczasie urodziłam dziecko i tak jakoś sie poukładało.

Karina - tak sie zastanawiam, bo prawdopodobnie cały pakiet AOS będę mogła złożyć dopiero końcem stycznia, bo bedę mieć większy zastrzyk gotówki, aby wszystko razem opłacić. Czy myślisz, że to dobry pomysł, abym 102 wysłała już teraz? To będzie nieco ponad 2 miesiące zanim wyślę papiery i jakieś 5 miesięcy do Interview, więc może do tej pory dostanę kopię 94.. Taki pomysł mi właśnie przyszedł do głowy :)

Bo w tym momencie jedyny proof przekroczenia granicy to pieczątka w paszporcie.

A z tym "ściganiem", to miałam na myśli, czy jak zobaczą że proszę o kopię 94, a jestem tu nielegalnie i nie złożyłam jeszcze papierów o Green Card, to czy to nie grozi ewentualną deportacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Taki duży problem się zrobił, z takiego małego świstka.. niechcący sie go pozbyłam, bo po pierwsze to nie wiedziałam, że jest on taki wazny, a po drugie, to nie planowałam zostać tutaj na dłużej, no ale w międzyczasie urodziłam dziecko i tak jakoś sie poukładało.

Karina - tak sie zastanawiam, bo prawdopodobnie cały pakiet AOS będę mogła złożyć dopiero końcem stycznia, bo bedę mieć większy zastrzyk gotówki, aby wszystko razem opłacić. Czy myślisz, że to dobry pomysł, abym 102 wysłała już teraz? To będzie nieco ponad 2 miesiące zanim wyślę papiery i jakieś 5 miesięcy do Interview, więc może do tej pory dostanę kopię 94..

Z interview jest roznie, mam osoby, ktore maja interview w ciagu 3 miesiecy od zlozenia dokumentow, a mam tez takie, ktore czekaja 5-6 miesiecy.

Taki pomysł mi właśnie przyszedł do głowy :)

Mozesz sprobowac. Albo czekac i wyslac wszystko razem a pozniej myslec co zrobic dalej jesli ktos bedzie mial watpliwosci.

Bo w tym momencie jedyny proof przekroczenia granicy to pieczątka w paszporcie.

pieczatka w paszporcie nie jest niczym - przynajmniej tak mysli urzednik. Gdyby tak bylo, to nikt by sie nie ubiegal o odpis I-94, logiczne, prawda ? Inna rzecz, ze pieczatke wiele osob podrabialo... i stad taka nieufnosc urzednikow.

A z tym "ściganiem", to miałam na myśli, czy jak zobaczą że proszę o kopię 94, a jestem tu nielegalnie i nie złożyłam jeszcze papierów o Green Card, to czy to nie grozi ewentualną deportacją?

nic Ci nie grozi, naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mój mąż wkrótce złoży na mnie petycję I 130, tylko problem jest taki, że tam pytają o numer z I 94, a ja niestety zgubiłam mój I 94.

Mam więc pytanie, czy formularz I 102 mogę wysłać razem z I 130, czy powinnam wysłać wcześniej i dopiero po otrzymaniu kopii I 94 mogę wysyłać dalsze formularze?

Wiem, że na kopię się czeka parę miesięcy, a potem znowu kolejny proces, wiec zastanawiam się czy to wszystko można zrobić razem, żeby było szybciej.

Moja wiza wygasła 2 miesiące temu, więc od tej pory jestem nielegalnie i zastanawiam się, czy jesli teraz poproszę o kopię I 94, to nie będą mnie za to 'ścigać'? :)

Będę wdzięczna za pomoc, bo to jak na razie jedyna pytanie, na które nie znalazłam konkretnej odpowiedzi ;)

Hej, znam osobe, ktora zgubila I-94 i przy ubieganiu sie o zielona karte (przez malzenstwo) nie wyslala formy I-102. Do papierow dolaczyl list wyjasniajacy, w ktorym napisal ze I-94 zgubil ale granice przekroczyl tego i tego dnia na takim lotnisku. Caly proces przeszedl bez najmniejszych problemow. Na interview nikt sie go nie zapytal o I-94; zielona karta zostala przyznana.

Nie pisze tego aby odwiesc cie od zamiaru skladania I-102. Chcialam cie tylko pocieszyc, ze nawet jesli do czasu interview nie bedziesz miala duplikatu to niekoniecznie moze sie to okazac problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...