Skocz do zawartości

Praca W Usa


mi.ki

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, jako "nowy" na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać! :D Mam świadomość, że podobnych tematów jak mój jest wiele, ale proszę Was o wyrozumiałość. Kończę studia i zamierzam szukać pracy a zmiana miejsca zamieszkania jak najbardziej wchodzi w grę. Pierwszy problem - wiza. Loteria to loteria, ale zastanawiam się, czy są bardziej realne szanse uzyskania imigracyjnej wizy pracowniczej? Czytałem też, że w przypadku niektórych zawodów nie jest wymagana oferta pracy ze stanów, są pewne grupy preferencyjne(talent, rzadka umiejętność wymagająca talentu) - ale jak to wygląda w praktyce, czy w ogóle warto próbować w ten sposób? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który dostał zieloną kartę jako outstanding researcher, ale gość najpierw zrobił doktorat w USA a potem rozkręcił własny biznes przez rok w USA (jako OPT po studiach) i robił badania związane z leczeniem nowotworów. Jesteś w podobnej sytuacji? A z jakiej dziedziny jesteś? Może na początek internship będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...