Skocz do zawartości

Loteria Wizowa A Separacja


globi0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

złożyłem wniosek na loterii wizowej - razem z żoną, bo tak wymagane. I teraz mam pytanie - co mam zrobić jeżeli wygram a żona dojdzie do wniosku, że jednak ze mną nie wyjeżdża? Mogę iść do ambasady sam? Zakładam, że rozwodu nie będzie.

I jeszcze jedno pytanie - z tego co czytałem - muszę podać adres w USA, na który przyjdzie zielona karta. Nie mam żadnej rodziny ni znajomych w stanach - jest jakieś praktyczne rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na wniosku trzeba umieścić wszystkich członków rodziny, ale po wylosowaniu nie ma konieczności procedować tych wszystkich osób - odsyła się dokumenty tylko tych członków rodziny, które są zdecydowane na wyjazd

2. poczytaj forum w temacie loterii DV 2013 - były tam podawane przykłady, jak to rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

złożyłem wniosek na loterii wizowej - razem z żoną, bo tak wymagane. I teraz mam pytanie - co mam zrobić jeżeli wygram a żona dojdzie do wniosku, że jednak ze mną nie wyjeżdża? Mogę iść do ambasady sam? Zakładam, że rozwodu nie będzie.

I jeszcze jedno pytanie - z tego co czytałem - muszę podać adres w USA, na który przyjdzie zielona karta. Nie mam żadnej rodziny ni znajomych w stanach - jest jakieś praktyczne rozwiązanie tego problemu?

ale mam pytanie, złozyłeś ty + zona i żona + ty dwa wnioski? bo jak tak i by wylosowali żonę jako głównego aplikanta wtedy ona musi sie ubiegać o GC i wyjechać do usa przed toba albo razem z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikun, ja cię bardzo proszę... przecież globi0 wyraźnie napisał.

no niby tak haneczka ale niedoprecyzował w sumie, czasami ludzie skrótów myslowych używają...

a moze złozył jeden ale jako pierwsza podał żonę :) bo myslał ze to bez znaczenia :) Panie przodem jak to się mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyliśmy dwa. Pytanie oczywiście ma sens, kiedy ja wygram.

A co do adresu - znacie jakieś godne polecenia firmy, który taki adres korespondencyjny pomogą zorganizować?

globi wyluzuj na 98% nie wygrasz, a jak wygrasz to przeszukasz to forum napiszesz kilka postów i zdobedziesz te informacje, a jak CI sie nudzi to poszperaj teraz...nie ma co dzielic skóry na niedzwiedziu i sie martwic o adres na jaki ma przyjsc GC jak losowanie dopiero za pol roku prawie...

Ty sie lepiej martw co bedzie jak zona wygra, może jej zafunduj wycieczke na Hawaje- waszą ostatnią podróz, podczas której aktywujesz swój GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...