Skocz do zawartości

Wyjazd Teraz Do Usa - 3 Klasa Liceum


KarolWi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo nietypowy porblem gdyż musze teraz wyjechać do liceum w nowym jorku. Nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie szukać informacji. Licze się z tym, że raczej w tym roku nie uda mi się podejśc do matury w stanach. Proszę o szybką odpowiedz gdyż sytuacja jest naprawde skomplikowana i bardzo zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy "musisz"?

Jeśli musisz wyjechać do liceum, to czy to liceum nie może Cię do siebie ściągnąć?

Najlepszym źródłem dotyczacym wiz i procedur poza tym forum (ale to trzeba poczytać) jest ambasada USA. Na jej stronie są (m.in.) informacje dotyczące wiz dla studentów i uczniów:

http://polish.poland...cy-naukowi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że moja dziewczyna (rok starsza) wyjechała tam i nie jestem w stanie się i tak teraz uczyć i po rostu musze tam pojechać bo nie moge zostać w polsce. Czy możliwy jest scenariusz, że wyjade tam do szkoły językowej na wize studencką i jednoczesnie sam bedę przygotowowywać się do egzaminów SAT, szkoła przygotuje mnie do TOFLE i uda mi się jakoś zacząć tam studia w przyszłym roku? Wize turystyczną mam B-2 oraz F-1 ze szkoły jezykowej do której chodziłem w wakacje. Koszty nie są problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszukaniu wielu źródeł znalazłem dwie opcje:

1. Wyjeżdżam teraz na wizę f-1 do szkoły językowej na kurs do TOFLE (oficjalnie), w tym czasie przygotowuje się samodzielnie do testów GED oraz SAT

2. Wyjeżdżam teraz na wizę f-1 do szkoły językowej na kurs do TOFLE (oficjalnie) samodzielnie uczę się do SAT oraz przenosze się do internetowej szkoły dla dorosłych w Polsce (nie wiem jeszcze czy do końca jest taka możliwość)

Czy jest to możliwe? Proszę o jak najszybszą odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu forumowicz, któremu ostatnio odmówiono wizy F-1 na kurs językowy (mimo że ilość godzin tygodniowo kwalifikowała go na taki wyjazd). Przejrzyj forum - znajdziesz jego temat.

Żeby dostać się na studia do USA, to (poza wielką kasą niezbędną i na czesne, i na utrzymanie się w czasie studiów) należy też skończyć szkołę średnią. Czy zaliczą Ci przedmioty z polskiej szkoły w amerykańskiej? Nie wiem. Znajdź stronę szkoły, która Cię interesuje i tam szukaj informacji. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

O internetowej szkole nie słyszałam, więc się nie wypowiem.

A ta Twoja dziewczyna wyjechała tam na stałe? Ma zieloną kartę? Obywatelstwo? Może tą drogą uda Ci się wyemigrować. Choć może jeszcze jesteś na to za młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrazasz sobie ten wyjazd? Na jakiej zasadzie jedziesz do USA uczyc sie tam w high school? Jak bedziesz sie tam utrzymywac? Ale powiedzmy, jakos sie dostales legalnie do USA, i jakos dostales sie do publicznego liceum. W takim razie, prawdopodobnie nie bedziesz mogl skonczyc liceum amerykanskiego w tym roku, bo beda requirements ktorych nie masz. Wiec jezeli chodzi o liceum, to licz przynajmniej na dodatkowy rok. W stanie NY jest tez typ matury (w wielu stanach nie ma) - Regents Exam, ktory tez bedziesz musial zdac jezeli chcesz zakonczyc high school w stanie NY. SATy ci malo pomoga jezeli nie skonczyles liceum. A studia w USA -- to juz zupelnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że moja dziewczyna (rok starsza) wyjechała tam i nie jestem w stanie się i tak teraz uczyć i po rostu musze tam pojechać bo nie moge zostać w polsce.

A kiedy ona wyjechała? Czuje się tak samo jak ty, czy może raczej nareszcie czuje ulgę? :P Taki wyjazd o jakim piszesz nie będzie ani prosty do załatwienia ani szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...