Jump to content

I-864A - Prośba O Pomoc


Recommended Posts

Dziś podczas rozmowy z konsulem w sprawie wizy CR-1 dostałem informację, że ze względu na to, że mój sponsor rozlicza się wspólnie z żoną, która jest household member będzie potrzebne dodatkowe wypełnienie formularza i-864a. Z tego co zrozumiałem to wszystko rozgodzi się właściwie o podpis, ale jest też tam część "SPONSOR'S PROMISE" i nie wiem, czy mam to rozumieć tak, że główny sponsor też musi podpisać się ponownie pod tym dokumentem?

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dokument I-864a Wypelnia wspolsponsor. Wypelnia sie go jako kontrakt miedzy sponsorem glownym, a wspolsponsorem jako zgoda

wlasnie o wspolsponsoring. Podpisuja sie oboje na tym dokumencie. sponsor i wspolsponsor (joint sponsor)

Link to comment
Share on other sites

Hmm... ale czemu jest to konieczne? Jeżeli Twój sponsor chce Cię sponsorować samodzielnie, to może, bez konieczności wypełniania I-864A przez żonę - nikogo przecież do sponsoringu zmusić nie wolno, a każdy ma prawo decydować za siebie. W przeciwnym przypadku dochodziłoby do sytuiacji, że dana osoba nie może nikogo sponsorować bez zgody np. małżonka, co w przypadku, jeżeli ma wystarczający dochód, nie powinno być jej zabraniane. Jeżeli rozlicza się on z podatków wspólnie z żoną, to wtedy dochód widać na paystubach, liście od pracodawcy i formularzach W2.

No chyba, że żona nie ma obiekcji dołączyć do sponsoringu, albo dochód sponsora jest niewystarczający, to wtedy rozumiem, I-864A może tylko pomóc.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Jesli maja wspolny dochod, ktorego uzywaja badz jesli ktos "inteligentnie" wpisal ze wspolsponsor ma assets (ktore naleza do nich obojga) wtedy konsul zwykle zada I-864A.

Teraz konsulowie sa bardziej wyczuleni na to co jest napisane w formularzach sponsorow oraz wspolsponsorow - ma to tez zwiazek z tym, ze ludzie czesto zmieniaja prace, czesto sa samozatrudnieni, biora bezrobocie przez jakis czas itd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...