Jump to content

F-1 - Wyjazd Na Studia, A Wiza Dla Partnera.


Recommended Posts

Witam,

moja dziewczyna skończyłą kurs letni w berkeley i planuje wyjechać na magistra do USA. Czy jest możliwość aby jej chlopak wyjechał razem z nią? Co trzeba zrobić? Jakie opcję wchodzą w grę? Konkubinat? ...małżeństwo? A może ani jedno, ani drugie nie pomoże?

Dodam że mam wizę turystyczną i w tym roku byłem w NY.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Małżeństwo, jeśli chcesz wyjechać na dłużej, niż byłoby to możliwe na wizie turystycznej.

Małżonkowie i dzieci

Jeśli posiadacz wizy F-1 lub M-1 pragnie wyjechać do USA wraz z rodziną, jego małżonkowie oraz dzieci (w stanie wolnym poniżej 21 roku życia) mogą ubiegać się o wizy dla osób towarzyszących typu F-2 i M-2. W przypadku, gdy rodzina nie zamierza towarzyszyć posiadaczowi wizy F-1 lub M-1 przez cały czas jego pobytu w USA, a pragnie go jedynie odwiedzić, należy podjąć starania o uzyskanie wizy turystycznej (B-2). Wizy F-2 oraz M-2 nie upoważniają do podjęcia pracy w USA.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html#spouses

Link to comment
Share on other sites

moja dziewczyna skończyłą kurs letni w berkeley i planuje wyjechać na magistra do USA. Czy jest możliwość aby jej chlopak wyjechał razem z nią? Co trzeba zrobić? Jakie opcję wchodzą w grę? Konkubinat? ...małżeństwo?

Amerykańskie prawo póki co nie uznaje konkubinatu do celów imigracyjnych/wizowych. Jako małżonek możesz się starać o wizy dla tzw. dependents (zależy jaka wizę będzie miała dziewczyna: F1, J1, lub M1).

Jesli chodzi o wizy dla dependents, w 99% przypadków nie wolno się na nich ani uczyć w pełym wymiarze godzin (z wyjątkiem dzieci w wieku szkolnym) ani pracować.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...