Skocz do zawartości

Pilna Pomoc Potrzebna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, w sumie na internecie tak duzo informacji nie ma odnosnie tych wiz wiec chcialabym zadac pare pytan. Otoz ponad miesiac temu wypelnilam wniosek online o wize turystyczna i wlasciwie byl to jedyny krok jaki podjelam wtedy, mialam zamiar leciec tam na swieta do chlopaka ale niestety jego sytuacja sprawila ze mial za wiele na glowie i przelylismy to na nowy rok. I teraz pytanie takie czy ten wniosek wypelniony ten ponad miesiac temu jest u nich w systemie ze jak teraz wypelnie nowy, to bedzie jakis z tym problem? Nie chce zeby byly jakies komplikacje...no bo w sumie nie zaplacilam, nie umowilam sie na rozmowe, wiec to chyba nie powinno byc oficjalne, prawda? Przynajmniej tak mi sie wydaje, ale nie chce wypelniac nowego jesli cos ma byc nie tak....no a w tamtym napisalam ze planowany wyjazd do polowa grudnia, bo wtedy chcialam na swieta zdazyc...z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oni nie sprawdzają wszystkich wniosków, jakie wpływają im na serwer.

Zwracają uwagę tylko na te, na które powołują się ludzie umawiając się na rozmowę.

Wnioski można wypełniać wiele razy. Przy umawianiu się należy podać numer tego właściwego i po kłopocie.

Zresztą na forum było już zadawane to pytanie wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie sprawdzają wszystkich wniosków, jakie wpływają im na serwer.

Zwracają uwagę tylko na te, na które powołują się ludzie umawiając się na rozmowę.

Wnioski można wypełniać wiele razy. Przy umawianiu się należy podać numer tego właściwego i po kłopocie.

Aha czyli tak jak myslalam....mozna bez problemu wypelnic...ok, a jeszcze takie pytanie, bo chcialabym pojechac na 2 do trzech miesiecy aby spedzic z nim walentyki i urodziny w marcu, czy taka wiza turystyczna kazda jest na taki sam okres wystawiona czy zalezy to od tego jaki przedstawimy im czas swojego pobytu tam, jak to dziala? Nie chce powiedziec ze na kilka miesiecy i spotkac sie z odmowa...no ale jak powiem ze na 10 dni, to wizza przeciez nie jest tylko na tak krotki czas, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda.

Można otrzymać wizy różnej ważności, wielokrotnego lub jednorazowego wyjazdu, nie ma na to reguły.

Poczytaj wątki w tym subforum i sama się przekonasz, jak to wszystko wygląda.

Jasne, rozumiem to, i wertowalam juz to forum, z tym ze nikt nie jest w takiej sytuacji jak ja....bylam dwa lata tam jako student z wymiany na f1 i j i za obydwoma razami wrocilam do kraju przed czasu uplywu terminu wizy. teraz nie pracuje and nie chodzi do szkoly i chce pojechac na pare miesiecy tam...pracowalam dwa miesiece temu w krakowie gdzie moj chlopak ze mna mieszkal przed 3 miesiace z intencja pozostania w polsce ale niestety nie mogl dostac pracy...mam nadzieje ze nie pomysla sobie ze chce sie tam hajtnac na tej wizie...natomiast problem w tym, ze nie chce wypelnic we wnosku ze chce na 2-3 miesiace i spotkac sie z odrzuceniem, wiec czy nie bezpieczniej bylo by wpisac ze na 14 dni np? ......

I jeszcze jedno, mam zamiar tam byc gdzies przed polowa lutego....i aplikowac na ta wize za pare dni...czy z tym nie bedzie problemu, ze malo czasu? BARDZO dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest problemem czy napiszesz 2 tyg czy 3 miesiace

ale to ze lecisz do chlopaka a wiec mozesz wziasc tam slub i legalizowac pobyt,wiele tak osob ma ze ma odmowe za male zwiazki z Polska a Ty ich nie masz wcale

fakt sa ludzie ze nie maja nic i dostaja wize ale TY lecisz do chlopaka a czasami to nie dziala dobrze

kolejna sprawa to wpiszesz ze lecisz na 2 tyg,na granicy dostaniesz pobyt np na 6 miesiecy ale pozostaniesz w USA przez 3 miesiace ,,a dostaniesz wize jednokrotnego przekroczenia granicy na 1 rok,,przy kolejnej wizycie mozesz trafic na Konsula co powie,Pani wpisala 2 tyg a byla Pani 3 miesiace i...i moze byc problem

tak bedziesz legalnie i wyjedziesz bez lamania prawa ale wpisujesz jedno a robisz cos innego

wez takie cos pod uwage .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy starający się o wizę jest traktowany jak potencjalny emigrant, więc Twój wniosek i o wizę i rozmowa z konsulem ma go przekonać, że tak nie będzie. Nie odpowiem Ci, co wpisać w terminie i długości wyjazdu. Sama musisz zdecydować, co chcesz wpisać i jak to umotywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest problemem czy napiszesz 2 tyg czy 3 miesiace

ale to ze lecisz do chlopaka a wiec mozesz wziasc tam slub i legalizowac pobyt,wiele tak osob ma ze ma odmowe za male zwiazki z Polska a Ty ich nie masz wcale

fakt sa ludzie ze nie maja nic i dostaja wize ale TY lecisz do chlopaka a czasami to nie dziala dobrze

kolejna sprawa to wpiszesz ze lecisz na 2 tyg,na granicy dostaniesz pobyt np na 6 miesiecy ale pozostaniesz w USA przez 3 miesiace ,,a dostaniesz wize jednokrotnego przekroczenia granicy na 1 rok,,przy kolejnej wizycie mozesz trafic na Konsula co powie,Pani wpisala 2 tyg a byla Pani 3 miesiace i...i moze byc problem

tak bedziesz legalnie i wyjedziesz bez lamania prawa ale wpisujesz jedno a robisz cos innego

wez takie cos pod uwage .

Jasne, rozumiem. To jeszcze takie pytanie odnosnie tych zwiazkow z krajem....nie mam moze oficjalnych typu praca czy szkola, no ale trudno je miec skoro chce sie jechac na pare miesiecy....ALE...zdalam liceum w USA i pare miesiecy temu bylam w konsulu w KRK (nawet z chlopakiem ktory pytal ich o prawo osiedlenia sie w Polsce) po to aby wydali mi zaswiadczenie na podstawie amerykanskiego high school diploma ze moge ubiegac sie o przyjecie dzieki tym paperom do szkol wyzszych w Polsce, mam na tym date i miejsce i wszystko...potem zanioslam to do tlumacz przysieglego a jakies 2-3 tygodnie temu otrzymalam z kuratorium OFICJALNA nostryfikacje tych dokumentow, wiec sa teraz jak matura polska, czy to bylby dowod?....wiadomo ze jeszcze naborow na pazdziernik nie ma, dopiero w maju gdzies...ale jednak mam ten papier i swiadczy ze mam zamiar zostac w polsce i tu studiowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przyjeciec na studia czy chodzienie na studia o niczym nie swiadczy a co dopiero takie papiery

swiadcza o tym ze chcesz a nie ze bedziesz chodzic ,tak wiec mozesz przyniesc co chcesz,pokazac tak samo ale czy ktos w to uwierzy to inna sprawa

jest pewien procent osob ze po to idzie sie uczyc aby dostac wize a potem zapominaja o studiach,nauce ;)

masz za to miec sensowne odpowiedzi,trzymajce sie kupy a do tego musisz byc w tym pewna co mowisz i mowic bez podtkniec ;)

i zobaczysz jak bedzie dalej,,czasami to polowa sukcesu w rozmowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...