Skocz do zawartości

Pomoc-Pobyt 12 Godzinny W Toronto


martagral

Rekomendowane odpowiedzi

a na jaki pobyt lecisz,turystyczny czy jaki?

lecisz w obrebie Kanady ?

Sly, montego bay jest na jamajce wiec pewnie ma lot tranzytowy (tak sie domyslam). Jesli moje domyslenia sa poprawne, to pewnie nic nie moze cie zlego spotkac, bo bedziesz tylko na lotnisku, nie bedziesz miała (chyba) zadnej odprawy kanadyjskiej. Po prostu musisz swoje odczekac, bo atrakcji chyba nie ma na lotniskach specjalnych. A jesli bedziesz chciala wyjsc poza strefe, to musisz miec paszport biometryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopan bedzie miala odprawe graniczna i musi miec paszport biometryczny,chyba ze nie ma to wtedy potrzebna jest wiza do Kanady ..

Pewien jestes, że mając tranzyt przechodzisz odprawe w kraju w ktorym nawet nie opuszczasz lotniska??? Jakos nie jestem przekonany ale nie bede sie upierał. To dziala tak samo jak np Ukraińcy mają w Polsce. Leca ze Stanow przez Polske ale nie moga opuszczac lotniska bez stosownych dokumentów. To jest cos na zasadzie miedzyladowania i jakos nie wyobrazam sobie zeby lecac gdzies trzeba bylo zalatwiac wizy w kazdym kraju gdzie ma sie miedzyladowanie. Ale moze sie myle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Chcąc np. polecieć do Kanady przez USA, musisz mieć odpowiednią wizę do USA (turystyczną, tranzytową). Lądując w dowolnym kraju Schengen, przechodzisz odprawę paszportową, tj. musisz być wpuszczony na terytorium Schengen, by móc w ogóle myśleć o przejściu do kolejnej bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pisze na stronie Ambasady Kanady i tak tez kiedys bylo z tranzytem -pobytem na lotnisku:

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/visit_eligible_visite.aspx?lang=pol&view=d

co innego miedzyladowanie i czekanie w samolocie a co innego wyjscie na lotnisko ..A tutaj ma byc wyjscie na lotnisko

Pamietasz jak leciala delegacja z USA do Polski i mieli ladowanie w Kanadzie,kazdy musial miec wize ;)

I co innego Ukraincy i prawo polskie-Unii a co innego prawo w Kanadzie.

To samo jest w USA,nie wychodzisz z lotniska a musisz miec wize ;)

co do rozmowy z urzednikiem to pokaze sie jemu bilet na dalsza podroz i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku przesiadalam sie w toronto (lecialam do chicago). przy "wejsciu" stalo dwoch oficerow, ktorzy sprawdzali paszport i pytali, czy jest to jedynie tranzyt, czy lot docelowy. docelowi na prawo (podejrzewam, ze tam pewnie byli maglowani) tranzytowi na lewo.

a wlasciwa kontrola paszportu odbyla sie, we frankfurcie, gdzie mialam pierwsza przesiadke. tam oficer kanadyjski sprawdzal paszport wzdluz i wszerz. pamietam, ze stal przede mna jakis student z serbii i strasznie go babeczka przepytywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

lecimy w 2 osoby do znajomych na Jamajkę w celu turystycznym na 3 tygodnie.

Z Warszawy do Frankfurtu, później do Toronto i z Toronto do Montego Bay.

Nie bardzo będzie mi się chciało opuszczać lotnisko w Toronto, więc raczej nie planujemy z niego wychodzić.

Czy mogę na lotnisku w Warszawie nadać od razu bagaż do Montego Bay, czy przy muszę przy każdej przesiadce go odbierać i na nowo nadawać?

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...