Skocz do zawartości

Zaproszenie


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu, po dwóch latach czytania i pisania na forum będę się starał o wizę turystyczną. Wybieram się na trzy tygodnie do Nowego Jorku, gdzie mam dobrego znajomego, u którego będę mieszkał. Wszystko mam właściwie już załatwione, mam zdjęcie, mam zaświedczenie meldunku [mieszkam za granicą i tutaj też będę aplikował], mam odpowiedni świstek z uczelni oraz kopię umowy z pracodawcą. Teraz już tylko interview.

Pomyślałem jeszcze o zaproszeniu od ww. znajomego. I tutaj pytanie, jak to ugryźć? Bo rozumiem, że amerykańska administracja przewidziała tutaj jakiś formularz.

I tak na marginesie, wyjazd będę finansował z własnej kieszeni, ale obecnie nie posiadam wszystkich środków przeznaczonych na ten cel. Pytanie więc brzmi: lepiej wziąć wyciąg z własnego konta i w razie W powiedzieć na rozmowie, iż resztę dozbieram w międzyczasie czy też będąc zapytanym odpowiedzieć, że wyjazd będzie finansował ojciec, który prowadzi własną firmę [i której danych finansowych nie mogę od tak sobie skopiować i przedstawić urzędnikowi]?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze nie mow Konsulowi o tym ze czegos nie mozesz ;)

Tak czytasz forum ale nie zbyt uwaznie lub tez uwazasz ze zaproszenie bedzie Ci bardzo pomocne

od dawna nie jest wymagane i nie pomaga w dostaniu wizy,wszystko odbywa sie na podstawie rozmowy a nie sterty papierow-zaproszen,

Jest taki papier jak I-134 ktory mozesz miec ale mozesz miec tak samo napisane na kartce papierow ze taka i taka osoba Cie zaprasza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż dzisiaj zaproszenie w żadnym stopniu nie jest wymagane. Ot, po prostu konsulat w Amsterdamie ma najwyższy wskaźnik odmów w zachodniej Europie (23,9%!), więc wolę być jak najlepiej przygotowany. Koniec końców jedną z przyczyn o około 10% wyższego wskaźnika niż w pozostałych krajach zachodniej Europy może być nadgorliwość urzędników. Ale chyba rzeczywiście sobie odpuszczę to zaproszenie, podobnie jak kręcenie z finansowaniem. Jak urzędnik zacznie się interesować moimi finasami to powiem jak jest, mam tyle i tyle, część muszę dozbierać, coś pomogą rodzice a masa kosztów mi odpadnie, bo będę mieszkał u znajomego.

edit: głupie pytanie. Na interview mam wziąć zdjęcie, które zuploadowałem w DS-160, pytanie więc brzmi: zdjęcie może być na normalnym papierze czy muszę się pofatygować do ksero i wydrukować na fotograficznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjecie ma byc dobre do wgrania do systemu a wiec moze byc na papierze fotograficznym

Widzisz ten odsetek jest wysoki ale nie znasz z tych osob nikogo ,kogo i za co odrzucili ..

jak napisalem zaproszenie moze byc na kartce A4 napisane i podpisane a moze byc na tym I-134 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...