Skocz do zawartości

Loteria Wizowa A Wiza Turystyczna


kunegunda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałem udział w dwóch ostatnich edycjach loterii (niestety bezskutecznie, teraz kolejne podejście) i w tym roku we wrześniu byłem w Stanach na wizie turystycznej. Nikt na lotnisku nie robił z tego powodu żadnego problemu, chociaż sam się zastanawiałem czy będzie to miało jakiś wpływ na rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiecie co obejrzałam sobie ten wywiad odnośnie dv 2013 z panem donahue i dziennikarz spytał co się dzieje z danymi, pozwiedzał ze nie robią oni nic z nimi tylko je przechowują na wypadek gdyby trzeba było coś sprawdzić, odnośnie pytania o to ze udział w loterii może zaszkodzić w staraniu o np. wizę turystyczną powiedział, ze jest to wykazanie pewnego rodzaju chęci emigracji ale zaraz podał przykład osób które maja złożone petycje o pobyt stały ale starają si o wizę turystyczną, stwierdził ze jest obawa ze będą chciały zostać w USA nielegalnie do czasu sfinalizowania wizy, wiec sam udział w loterii nie ma dużo wspólnego z petycja na pobyt stały gdyż szanse są małe , a osoby które złożyły taka petycje jeśli spełniają kryteria tą wizę dostane w przeciwieństwie tego kilunastowego procentu szans na loterii, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam napiszę jaśniej:

1) z wywiadu wynika,że dane o uczestnikach loterii są tylko archiwizowane po to aby móc w razie potrzeby coś sprawdzić

2) pan powiedział , że udział w loterii jest pokazaniem chęci emigracji do USA, ale w dalszej części wypowiedzi odnosił się jako przykład do osób które maja już złożone petycje na pobyt stały a chcą otrzymam wizę turystyczną. Udział w loterii nie jest jakimś formalnym dokumentem, a jedynie chęcią, i podobnie jak tu inni piszą liczą się związki z krajem przy wydaniu wizy turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A ja mam takie pytanie:

złożony wniosek o Green.. potem staranie o wize turystyczna. Czy w przypadku odmowy wydania wizy turystycznej wpływa to w jakiś sposób na loterie DV? Jeśli zostanie się wylosowanym w loterii a mamy odmowe wizy turystycznej to czy to przekresla nam szanse na otrzymanie GC, mimo iż zostanie się wylosowanym?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...