Skocz do zawartości

Rodzina W Ameryce Ale Nie Do Końca - Co Wpisać W Formularz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem w trakcie uzupełniania wniosku ( pierwszy raz staram się o wizę ) i utknęłam w punkcie odn. rodziny w USA.. Mam zaproszenie od bliskiej ciotki, która ma obywatelstwo amerykańskie i na dokładkę wyszła jakiś czas temu za mąż za Amerykanina. Obydwoje sponsorują mój przyjazd turystyczny, przylecą w tym samym terminie co ja i spotkamy się na lotnisku na miejscu. Piszę 'przylecą' gdyż obydwoje są na kontraktach w Australii i tam tymczasowo mieszkają z racji tych kontraktów. Nadal mają obywatelstwo, nie zmieniają na australijskie. Nikogo innego z rodziny nie mam więcej z USA oprócz nich. Logika wskazuje, że w tym momencie odpowiedź na pytanie o rodzinę powinna brzmieć NIE - bo obydwoje mieszkają "kontraktowo" w Australii, więc nie są w tej chwili na terenie US. Ale jak urzędnicy zaczną ich sprawdzać ( będę jeździć wszędzie z nimi no i oni płacą ) to wyjdzie, iż mają amerykańskie obywatelstwo. Więc w formularzu niby powinno być 'NO' - ale jak mnie spytają to muszę odpowiedzieć zgodnie z prawdą... Z drugiej strony kto wie co im wpadnie do glowy za pół roku i czy nie wrócą.. No i nie wiem co wpisać żeby nie było problemów.. Czy taka sytuacja może wpłynąć na odmowę promesy? Czy ktoś miał już podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz tam takie pytanie ale kogo to pytanie dotyczy.moze przeczytaj to uwaznie i pomysl

podpowiem ze chodzi o bliska rodzine,jak rodzice,rodzenstwo ale juz nie dziadkowie ;)

a wiec i nie Ciotka...

masz kolejny pkt do kogo lecisz i tam wpisujesz ze lecisz do Wujka,Cioci ale uwazaj jak bedziesz odpowiadac co Oni robia w USA ,czym sie zajmuja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 - chodzi mi o drugie pytanie o inną, dalszą rodzinę - z pierwszym wszystko jasne :)

Jim Beam - rodzona siostra mojej mamy :)

Ok no więc familia będzie się kontaktować jeszcze z ambasadą US w Australii ale póki co mam wpisać 'NO' bo to, że nie przebywają na terenie US jest niby ważniejsze niż fakt posiadania obywatelstwa. Zobaczymy więc co będzie dalej na rozmowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ty chociaż patrzyłaś, kogo zalicza się do 'immediate relatives'?

To, że jedziesz (teoretycznie) do ciotki/wujka, podajesz w dwóch momentach wypełniania aplikacji:

1. Travel Information (w polu 'Person/Entity Paying for Your Trip' i tam masz opcję 'other relative' oraz podajesz odpowiednie ich dane).

2. U.S. Point of Contact Information (w polu 'Contact Person or Organization in the United States', gdzie podajesz ich dane i wtedy wybierasz opcję 'relative', czyli krewny, podając jednocześnie odpowiednie dane do kontaktu z nimi).

Jeśli mają domicyl w USA, to nie widzę problemu, żeby podać ich dane w drugim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30 - dziękuję, owszem patrzyłam. Zaznaczyłam w poście, że chodzi mi o drugie pytanie dotyczące dalszej rodziny.

Przy okazji się okazało, że wuj z ciotką sprzedali dom w USA, a w Australii wynajmują. Jak najbardziej podałam ich w "Person paying for the trip" i w Travel companions. Ale formularz w Point of contact nie daje możliwości wpisania żadnego innego adresu niż amerykańskiego ( a takiego już nie mają ), więc tam musiałam wybrać organization i podać hotel. Nie ma co - skomplikowali mi to wszystko tą Australią ;) Zostaje więc już opcja NO i w razie czego wyjaśnienie na rozmowie :) Dziękuję za chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...