Skocz do zawartości

Czy Interview W Czasie Aos Po K1 To Standardowa Procedura?


Cerise nomade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy ktos sie spotkal z sytuacja ze podczas procedury AOS (przy wjezdzie na K1 i zaakceptowanym I 129F) USCIS wymaga stawienia sie na interview? Dotychczas wydawalo mi sie, ze interview maja raczej pary ktore braly slub w USA, a z lektury uscis.gov wynika ze ze interview moze byc, ale nie musi. W liscie napisali ze mamy sie stawic razem z mezem i przyniesc wszystkie dokumenty odnosnie sprawy, bez specyfikacji w czym dokladnie jest problem.

Pewnie bedziemy i tak do nich dzwonic zeby sie upewnic czy na jakis konkretnych dokumentach musimy sie skupic, ale jakby ktos wiedzial cos na temat interview po K1, bylabym wdzieczna za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOS w przypadku K1 jest interview-waivable. Nie oznacza to, że automatycznie nie będzie interivew. Może być coś nie tak z papierami, a może być po prostu losowy wybór aplikacji do interview. Ja bym się nie martwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja zrozumiałam to cześć K-1 ma rozmowę, część nie. Wydaje się to być bardzo losowe i niekoniecznie świadczy o niepełnej/wątpliwej dokumentacji. Plusem interview jest to, że zazwyczaj dostaje się GC wcześniej niż jeśli zatwierdzają Ci petycję bez rozmowy. Ja złożyłam mój AOS początkiem pażdziernika i jeszcze nie dostałam GC, dużo innych osób z K-1 miało interview między grudniem a styczniem i Ci powoli zaczynają odbierać GC. Reszta bez interview cały czas czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, brak interview (czyli transfer do jednego z SC) oznacza wydłużenie czekania na GC o jakieś 1-2 miesiące. Plus jeszcze zdarza się, że z SC wraca petycja do field office. Wtedy nie dość, że dłużej się czeka to jeszcze interview :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich!

Odswiezam temat, bo przedwczoraj mielismy interview.

Przywiezlismy wszystkie dokumenty ktory byly wspomniane w liscie do nas, ale jedyne co chcieli od nas to dowody tozsamosci i dowody zwiazku, mielismy tez zdjecia, ale pani tylko obejrzala i powiedziala ze nie musimy ich zostawiac.

Co do pytan ktore padly:

What's your husband's name? (nie zartuje, Pani na prawde zadala takie pytanie, a moj maz siedzial obok mnie...)

How did you meet?

What does your spouse like to do?(maz odpowiedzial i ja)

Potem Pani przeleciala przez moj juz wypelniony i 485 ktory im wyslalismy i musialam na niektore pytania jeszcze raz odpowiedziec a ona zaznaczala czy sie zgadza ( glownie te pytania ktore odnosza sie do ew, dzialalnosci przestepczej)

I tyle, karta ma przyjsc za 2 tyg, AOS wyslalismy pod koniec padziernika.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...