Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad to pochwale sie ze dostalam list of uscis przedwczoraj z zaproszeniem na interview 19go maja.. Trzymajcie kciuki ;)

Woohooo!!! Ja mam 19go czerwca ;)

Btw co musieliscie sie zrobic zeby dostac prawo jazdy? Ja na przykład poszłam do clerks office stamtąd mnie wysłali do drivers license reinstatement ze niby tylko tam mogą wprowadzić moje dane do systemu (dodam ze DLR jest godzinę drogi ode mnie...) no i jak wróciłam to wtedy miałam test, ale tez nie jak w Polsce ze na komputerze! Dostałam 3 kartki z pytaniami i jedna na odpowiedzi!!! A no i cały ten biznes kosztował mnie 12$

To w koncu 19 maja czy 19 czerwca ten Twoj wywiad?

Fascynuja mnie roznice w przepisach drogowych w roznych Stanach. Wyrobienie NYS driver's license jest nastepna rzecza na mojej liscie. Ale zanim to zrobie musze rozkminic, ktora opcje lepiej wybrac: 1) pojsc z moim polskim prawkiem, ktore bede musiala im oddac, zrobic 5-godzinna teorie a nastepnie praktyke i wio!; czy 2) zatrzymac polskie prawo jazdy, nie wspominac nawet, ze mam jakies zagraniczne i zrobic najpierw ten durny permit a potem license. Opcja nr 1 jest szybsza i tansza, ale trace polski dokument. Opcja nr 2 jest drozsza i dluzsza, ale zachowuje polski dokument. Co robic, coz poczac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm ja nie wspominalam o polskim prawo jezdzie, poszlam do DMV zaplacilam 10$ i mialam test na komputerze 20 pytan ze znajomosci znakow i 20 pytan ze znajomosci przepisow drogowych. Zdalam dostalam permit papierowy w ten sam dzien umowilam sie na jazde. Wiec czy przyznasz sie do PL prawo jazdy czy nie to w GA jest taka sama procedura :)

To w koncu 19 maja czy 19 czerwca ten Twoj wywiad?

Fascynuja mnie roznice w przepisach drogowych w roznych Stanach. Wyrobienie NYS driver's license jest nastepna rzecza na mojej liscie. Ale zanim to zrobie musze rozkminic, ktora opcje lepiej wybrac: 1) pojsc z moim polskim prawkiem, ktore bede musiala im oddac, zrobic 5-godzinna teorie a nastepnie praktyke i wio!; czy 2) zatrzymac polskie prawo jazdy, nie wspominac nawet, ze mam jakies zagraniczne i zrobic najpierw ten durny permit a potem license. Opcja nr 1 jest szybsza i tansza, ale trace polski dokument. Opcja nr 2 jest drozsza i dluzsza, ale zachowuje polski dokument. Co robic, coz poczac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziela jakis papierek od nowego pracodawcy potwierdzajacy, ze nadal bedzie zatrudniony. Normalna z zycia wzieta sytuacja, wiec nie powinno to byc problemem, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Dziękuje Laurka! Tak jak pisałam on nie bedzie zatrudniony a bedzie miał możliwość zatrudnienia. Tzw. Intership. I raczej listu od pracodawcy nie możemy sie spodziewać. Jedynie ten taki powitalny mamy, gdzie jest stawka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze Laurka tez masz sporo roznych przygod z uscis, ja otrzymala swoja karte tyle ze ze zla data, i najprawdopodobniej tez bed emusiala skladac i-90 narazie telefoniczenie zglosilismy reqest i czekamy na wiaodmosc od nich co chca zebysmy zrobili, ale powiedzieli ze jesli z ich bledu nic za to placic nie bedziemy ale nie mialam pojecia ze i-90 moze trwac az 10 mscy to nawet dluzej niz cala petycja i485 chyba oszaleli tam, bo ja tez zamiaru nie mam czekac na nowa karte... Nie mam pojecia jak mozna sie pomyli c z "dzisiejsza" data, bo jak karte produkowali to napewno jest data z tamtego dnia tyle ze nie 2013 tlyko 2014 ktos chyba cofnol sie w czasie,,, ehh Tragedia poprostu, trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie czegos konkretnego dowiedziec z infolinii musisz poprosic, zeby Cie polaczyli z Tier 2 Officer, bo dopiero ta osoba bedzie miala dostep do Twojej sprawy. Zazwyczaj dosc dlugo sie czeka, wiec zamiast przez 110 minut wisiec na telefonie i sluchac melodyjki i powtarzajacego sie komunikatu, lepiej zostawic swoj numer - oni oddzwaniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hellou, takie male pytanko czy ktos ma pojecie co sie stanie jesli petycje i90 wyslalam na inny adres niz powinnam? myslicie ze odesla mi spowrotem czy posla do odpowiedniego oddzialu?

Mi odesłali i miła pani zaliczyła instrukcje do I-485 i dlugopisem zaznaczyła gdzie wyslac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...