Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli biuro ma nadmiar spraw, to maja prawo cofnac daty. Problem jest w tym, ze np. w styczniu do NYC wplynie np. 200 spraw, w lutym - 150 -> i wtedy sprawy tocza sie w miare szybko, ale juz np. w marcu wplynie 450 spraw i nagle wszystko stopuje. Nie da sie przewidziec ile spraw bedzie mial dany office na dany miesiac, bo nie wiadomo ile osob zlozy dokumenty. Oprocz I-485 przez K-1, sa tez takie gdzie jest przez sponsorowanie przez rodzica, sa przez pracodawce itd. Nie da sie przewidziec dokladnych dat ani dokladnej liczby aplikacji jaka maja do przejrzenia. Jesli nie daja rady sie wyrobic, wtedy daty cofaja...Niektore pary maja wczesniej interview - od czego to zalezy? Od wielu czynnikow: od tego jaka jest sprawa, od tego czy sa pytania co do dokumentow i tego co tam wpisane, czy urzednik musi sam cos sprawdzac (a to zabiera czas) itd. Ale poniewaz kazda sprawa jest inna, nie bierzcie za wytyczna, ze Kowalski mial interview a Ty jeszcze nie.

Wiekszosc biur ma tak samo i wiekszosc aplikantow ma serdecznie wszystkiego dosc kiedy czyta, ze daty cofaja sie...

Dziekuje Pani Karino za odpowiedz :)

Jest dokladnie tak jak Pani napisala: mam juz tego serdecznie dosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

okej to teraz ja dolacze sie do tematu, gdyz jestem tuz przed wyslanie swojego pakietu AOS i mam kilka pytan mimo to, ze przeczytalam forum od poczatku do konca :) Licze na wasze szybkie odpowiedzi!

wjechalam do usa na B2, wzielam slub tutaj, nie przesiedziedzialam wizy, w 2011 roku bylam w usa na J-1 na work and travel, a o to moje pytania:

I-130

1. punkt 22 - your relative is in the united states and will apply for AOS ... at the USCIS office at:

tutaj wpisuje Newark, NJ, tak? (czyli najblizszy uscis od mojego miejsca zamieszkania, nie adres na ktory wysle pakiet AOS czyli Chicago)

G-325A mojego meza

2. this form is submitted in connection with an application for:

tutaj wybieram other i wpisuje 'spouse's I-130'

G-325A moje

3. this for is submitted in connection with...:

co powinnam wybrac - Other i wpisac I-130 czy status as permanent resident?

I-485

4. Part 2 Application Type

I am applying for an adjustment to permanent resident status because:

(do wyboru jest duzo opcji a,b,c...,h)

Zaznaczylam B) My spouse or parent applied for AOS or was granted lawful permanent residence in an immigration visa category that allows derivative status for spouses or children ... ALE nie jestem pewna czy to jest dobra odpowiedz? moze powinnam wybrac a) lub h)?

5. Part 3 Processing Information

pytanie nr 11.

Have you ever been a J nonimmigrant exchange visitor who was subject to the 2-year foreign residence bla bla and have not yet complied with that requirement or obtained a waiver?

Odpowiedzialam NO ale nie dokonca rozumiem to pytanie :/

i-765 EAD

6. Pytanko 11 - have you ever before applied for employment authorization from USCIS?

Nie mam pojecia co tutaj powinnam odpowiedziec, pracowalam tutaj legalnie podczas work and travel w 2011 ale nie pamietam ubiegania sie o taki papierek bo wszystko bylo zalatwiane przez biuro z polski zalatwiane

i-131 AP

7. Pytanie o Class of Admission - rozumiem, ze tutaj wpisuje rodzaj visy na jakiej wjechalam ostatnim razem czyli - B-2.

Prosze tych doswiadczonych o pomoc!!! BEDE BARDZO WDZIECZNA! z gory dzieki dobrzy ludzie!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kzielu I laurka tez myslalam ze odp b nie jest dobra ale nic innego mi nie pasuje. Czytalam tez tutaj na forum ze ludzie czasem zaznaczaja odpowiedz h, other i wpisuja ze got married to USA citizen ale jezeli jestescie pewni ze odp. A jest poprawna to chyba tak ma byc. Wiecie moze odpowiedzi na pozostale pytania ludziska? Bardzo dziekuje Za pomoc to dla mnie bardzo wazne Bo chce wyslac papiery do konca tygodnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam w papierach i pytalam meza, my zaznaczyliśmy B i było dobrze.

A przeczytalas co to B znaczy ? Mialas szczescie ze nie dostalas RFE, bo zdecydowanie nie bylo dobrze.

Polanka - pytanie nr. 5 0 wyjezdzajacy na J-1 czesto maja 2-year home residency requirement czyli po skonczeniu pobytu musza siedziec 2 lata poza stanami lub wystapic o waiver. Jezeli podlegalas temu requirement (prawdopodobnie nie ale sprawdz) i nie bylas 2 lata poza stanami i nie masz waivera to Twoj AOS zostanie odrzucony. W przeciwnym wypadku odpowiadasz No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka - pytanie nr. 5 0 wyjezdzajacy na J-1 czesto maja 2-year home residency requirement czyli po skonczeniu pobytu musza siedziec 2 lata poza stanami lub wystapic o waiver. Jezeli podlegalas temu requirement (prawdopodobnie nie ale sprawdz) i nie bylas 2 lata poza stanami i nie masz waivera to Twoj AOS zostanie odrzucony. W przeciwnym wypadku odpowiadasz No.

Kzielu! dokladnie tak! Siedzialam wczoraj do 2 w nocy i czytalam wszystko co sie da i zajrzalam jeszcze raz w paszport i nie podlegam 2hrr! :) czyli odpowiedz to nie! Super!

Jezeli chodzi o reszte pytan to mysle, ze takie odpowiedzi sa ok:

1.newark, nj

2. spouse's I-130

3. status as perm. resident

4.a lub h i wpisac married to isa citizen (nadal sie wacham ale raczej wybiore a, chyba ze Karina odezwie sie tutaj i powie ze h ;) )

5. NO

6. NO (nawet przy J1 nie pamietam abym kiedykolwiek aplikowala o to w swoim imieniu)

7. B-2

Dzieki wielkie za przylaczenie sie do dyskusji! Mam nadzieje, ze komus to sie przyda kto jest w podobnej sytuacji co ja czyli slub na b-2, nie przesiedziana wiza i J1 bez 2hrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...