Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie appointment notice do interview o AoS.

Podana jest lista dokumentow do zalaczenia i jeden z punktow wymienia:

All documentation establishing your eligibility for Lawful Permanent Resident status.

Co dokladnie to oznacza?

Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wszystkie punkty musisz spełniać. Jak łatwo zauważyć to jest ogólny list do wszystkich, którzy maja przyjść na interwiev. Bodajże poniżej bedzie to samo tylko "if your application is based on marriage, bring all duocumentation etc" I tam juz chyba je wymieniają. Czyli w tym przypadku to bedzie akt slubu, dowody związku, dowód ze maz jest obywatelem itd. I nie bedą od cie ie chcieli nic co juz wysłałas. Ja miałam dokumenty przygotowane a chciał tylko dowody. Wiadomo lepiej sie przygotować w razie w, ale tak z moich doświadczeń wynika,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czek to wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia. Mozna tak i tak. Kiedys cos było w jakimś wątku. A co do poe to chyba nie zaszkodzi :)

Ja miałam problem bo jak na poczcie wysyłalismy to tam limit na czeku jest 1000$ wiec wysłałam 1000 i 80 i było zle, wiec musiałam to rozbic na opłate za biometrics i I485. Ale jak ktos wysyła jeden czek na wszytko inaczej, w sensie nie przez poczte, to im to rybka. Poza tym ja miałam wyslany na USCIS nie na DHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Mialam dzisiaj interview o AoS w biurze w Portland. IO byl bardzo uprzejmy, zadal podstawowe pytania z I-485, obejrzal nasze zdjecia, wzial kopie dokumentow, ktore ze soba przynioslam i powiedzial "we're happy to have you here" ;). Poinformowal nas, ze wg niego wszystko jest ok, i ze zaaprobowalby petycje na miejscu, gdyby nie klopot z odcisakmi palcow. Pisalam o biometrics podajrze w innym watku. Generlanie mialam dwa podejcia, lacznie zebrali ode mnie 60 odciskow, okazuje sie ze mimo wszystko FBI nie bylo w stanie wykonac background check na tej podstawie. Procedura wyglada tak, ze musze sie zglosic do state police w kazdym stanie, w ktorym przebywalam (w moim wypadku to sa OR i WA) i oni musza ode mne pobrac tradycyjne odciski palcow wykonane z tuszu. Nastepnie musze czekac na wyniki, odeslac oryginaly do USCIS i od tego momentu oni maja 1-2 miesiace czasu na akceptacje petycji.

W zwiazku z tym ze moje medical wygasa za kilka dni (rok od wykonania w Polsce) zapytalam sie IO, czy bede musiala je powtorzyc. IO udzielil mi informacji, ze od momentu otrzymania medical przez USCIS (NOA1 date) medical przedluza sie o okres jednego roku, czyli przy moim NOA1 z 16 grudnia 2013, sa wazne nie do 22 lipca jak bylo oryginalnie, ale do 15 grudnia. W zwiazku z powyzszym nie musze ich ponownie wykonywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...