Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej ja złozyłam AoS pozno jak na standardy tutejsze :)bo przybyłam we wrześniu, ślub w pazdzierniku a AoS w kwietniu złożyłam. Dowiedziałam się że badania przedłużają się o rok od momentu Noa1 w Aos :) więc spokojnie jak wyślesz pakiet miesiąc przed wygaśnieciem to i tak masz rok od nowa od momentu Noa1 :)wiec zadnych dodatkowych opłat nie bedzie :)

Hej, a ja dostalam pismo pare dni temu ze musze zrobic badania jeszcze raz poniewaz minal rok i sa juz niewazne. I faktycznie badania robilam w czerwcu zeszlego roku tyle ze wszedzie czytalam ze liczy sie rok od NOA1 w AOS, czyli w moim wypadku badania powinny byc wazne do 12 grudnia 2015. Odwiedzialam wiec strone USCIS, a tam niespodzianka: "NEW POLICY" w ktorej czytamy:

"Starting June 1, 2014, USCIS will limit the validity period for all Forms I-693, Report of Medical Examination and Vaccination Record, to one year from the date of submission to USCIS. Applicants must also submit Form I-693 to USCIS within one year of the immigration medical examination. USCIS will also provide additional ways to submit Form I-693. As outlined in policy alert PA-2014-005, this updated policy applies to any Form I-693 supporting a benefit application that USCIS adjudicates on or after June 1, 2014.

USCIS will hold an engagement on June 12, 2014 to address questions about the new policy and provide guidance on filing Form I-693. We have also updated the Form I-693 Web page on our website."

Takze czekaja mnie niestety kolejne koszty :angry: ... Czy ktos jeszcze dostal takie pismo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy, zgubilam sie. Czyli badania nie sa wazne rok od momentu ich zrobienia tylko rok od wyslania petycji K1 do USCIS...? Mimo iz wtedy jeszcze nie wiadomo nawet bylo kiedy te badania beda robione? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu ich zrobienia chyba.... a nie tak jak przedtem od momentu zlozenia formy I-485: Adjustment of status. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Dokladnie u mnie wygladalo to tak:

22/06/2013 - badania

01/07/2013 - rozmowa w ambasadzie

05/09/2013 - przylot do USA

06/12/2013 - wyslanie paiektu AOS

12/12/2013 - NOA

03/01/2014 - RFE

07/01/2014 - Biometrics

01/03/2014 - otrzymalam EAD i AP

22/08/2014 - list mowiacy o tym ze musze dostarczyc badania

W liscie jest napisane:

Effective June 1, 2014, the validity period of form I-693 was limited to 1 year from time of submission to USCIS. Therefore please:

- Submit a completed medical examination, Form I-693. The exam must be in a sealed envelope and have the medical office stamp or doctor's signature across the sealed portion of the envelope. Unsealed medical exams will not be accepted.

- Submit Supplement A (vaccinations from an approved USCIS Civil Surgeon). The exam must be in a sealed envelope and have the medical office stamp or doctor's signature across the sealed portion of the envelope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam NOA1 z polowy grudnia do AoS a interview w polowie lipca i nie musialam robic ponownie medical (rok od wykonania mijal dzien po interview). oficer imigracyjny powiedzial mi ze liczy sie od "submission date" czyli dnia kiedy zloczylas (dostalam NOA1).

Moze zadzwon do nich wyjasnic sytuacje? wydaje mi sie ze cos im sie pokielbasilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu ich zrobienia chyba.... a nie tak jak przedtem od momentu zlozenia formy I-485: Adjustment of status. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Dokladnie u mnie wygladalo to tak:

22/06/2013 - badania

01/07/2013 - rozmowa w ambasadzie

05/09/2013 - przylot do USA

06/12/2013 - wyslanie paiektu AOS

12/12/2013 - NOA

03/01/2014 - RFE

07/01/2014 - Biometrics

01/03/2014 - otrzymalam EAD i AP

22/08/2014 - list mowiacy o tym ze musze dostarczyc badania

W liscie jest napisane:

Effective June 1, 2014, the validity period of form I-693 was limited to 1 year from time of submission to USCIS. Therefore please:

- Submit a completed medical examination, Form I-693. The exam must be in a sealed envelope and have the medical office stamp or doctor's signature across the sealed portion of the envelope. Unsealed medical exams will not be accepted.

- Submit Supplement A (vaccinations from an approved USCIS Civil Surgeon). The exam must be in a sealed envelope and have the medical office stamp or doctor's signature across the sealed portion of the envelope.

Wooowsrasznie długo czekałas......7 miesiecy od biometrics...przykro mi :( pech chociz ta polisa powinna obowiazywac osoby zgłaszajace sie po pierwszym lipca...bez sensu zupełnie....mi rok mija jakos 6 wrzesnia, interview miałam 20 sierpnia a karta przyszła 29...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mialam wizyte u civil surgeon i poki co musialam wydac $203... $128 za badanie ogolne, $21 za pobranie krwi, $25 za test na syfilizm, $29 za probe tuberkulinowa. Pozatym musze zrobic 2 szczepionki: DTaP i MMR, ale to juz moze chociaz czesc pokryje moje ubezpiecznie.

Jendym slowem: rece opadaja :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Pytanie do osób, ktore juz przez AoS przeszły lub.. do tych, które sie orientują :P Jak długo, mniej więcej, czekaliście od wysłania papierów do biometrics? Czy jest to wyznaczane przez urząd lub czy można iść wcześniej i załatwić to samemu? I jeśli tak, to może być to wybrane (tj. najbliższe...) biuro uscis? Normalnie bym się tym szczegółem nie przejmowała, ale pomiędzy jednym a drugim wyjazdem męża (dzięki, armio, za psucie nam wszystkich planów :( ) mamy dość mały przedział czasu do wykorzystania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz czekać na notice wzywające Cie na bio - kody kreskowe z niego są skanowane w czasie pobierania odcis ko w. Jak już masz notice, to możesz próbować walk in przed terminem - w niektórych miejscach nie robią problemu, w niektórych wysla Cie na drzewo i będą kazali przyjść w wyznaczonym terminie - generalnie warto spróbować jak Ci zależy na czasie, bo nic poza czasem na dojazd nie tracisz. Jak masz notice to możesz iść gdziekolwiek, notice powinnas dostać po mniej więcej miejscu od wysłania AOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...