Skocz do zawartości

Praca W La/nyfd


Młot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Jestem jeszcze dość młody (16 lat), jednak muszę wybrać w końcu następną szkołę. A w głowie mi od wielu lat marzy się praca w FD. Tylko nie wiem, gdzie ugryźć. (Chcę skończyć szkołę średnią w Polsce jeszcze).

http://joinlafd.org/requirements.html

Wchodząc tu jestem informowany, iż muszę minimum mieć 18 lat, wizę oraz szkołę. Tylko nie rozumiem pewnych rzeczy. Np. CPAT, CHSPE, dyplom szkoły wyzszej i kursy EMT-1, również prawo jazdy. Nie mogłem znaleźć join in nyfd.

Jeżeli ktoś jest w tym temacie, czy mógłby mi podać przydatne informacje? Nic nie znalazłem o tym na forum. Zaznaczę, że również chciałbym emigrować. Jedna z osób z mojej rodziny (trochę dalsza) jest chyba w US Army. Czy to może mi w czymś pomóc?

Pozdrawiam, Miłosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A czego konkretnie nie rozumiesz ? Dalsza rodzina w niczym Ci pomoc w kwestii emigracji nie moze, dopoki nie bedziesz mial uregulowanego pobytu w jakis sposob (a jedyne sensowne sposoby to wylosowanie zielonej karty lub malzenstwo z obywatelem) o pracy w FD nie masz co myslec.

Wiza pracownicza to tylko czysta teoria w przypadku FD.

CPAT masz przeciez dokladnie opisany z czego sie sklada. Sprobuj takze obczaic co dokladnie w US oznacza "high school" - dla ulatwienia dodam ze nie oznacza szkoly wyzszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje zniesienie wiz? Przeczytałem już o tych testach trochę. :)

I uważam, że nie powinno pójść tak źle, jeżeli się na to porwę.

Absolutnie nic. Zniesienie wiz da mozliwosc wjazdu na maks 3 miesiace w celach turystycznych lub biznesowych. Nie wiem co ma pojsc zle, jedna rzecz ktorej w tej chwili zupelnie nie rozumiesz to to ze nie masz zadnej mozliwosci wyjechania tam do pracy. Cala reszta to malo istotne szczegoly w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Norwegia chyba jest w VWP. Mój ojciec pracuje już długo na terenie Norwegii. Jeżeli on dostałby obywatelstwo norweskie, czy stamtąd byłoby łatwiej do ameryki? (Jeżeli też miałbym je)

Zadnego znaczenia to nie ma - norwedzy tak samo nie moga w US pracowac jak polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...