Jump to content

Wiza J1 Mam Problem


Recommended Posts

Witam,

chciałem się wybrać wraz z moją dziewczyną w te wakacje do USA. Ja już raz byłem w stanach i kończę w tym roku studia więc to jest ostatni dzwonek żeby tam pojechać, dodatkowo jestem w kontakcie z moimi pracodwacami i chętnie przyjmą mnie i ją na te wakacje, jednak problem jest następujący, moja dziewczyna dopiero zaczęła studia, nie ma jeszcze zaliczonego żadnego semestru, czy jest możliwość w jakiś sposób przeskoczyć to, że do wizy J1 trzeba mieć zaliczony pierwszy rok studiów? a może jeżeli samemu się występuje o wizę J1, bez pośrednika to nie trzeba mieć zaliczonego tego pierwszego roku studiów? bardzo proszę o pomoc- co mogę w tej sytuacji zrobić.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites


     

Skąd jest info, że nie można być na pierwszym roku? Jak zaliczy pierwszy semestr i podczas rozmowy wykaże, że jest studentką i będzie studia kontynuować, to dlaczego miałaby nie dostać wizy? Nie można być dopiero co przyjętym studentem- czyli np. od semestru letniego, albo np., że dopiero co zdała maturę i teraz np. od marca jest rekrutacja i sie dostanie. Zasada ukonczonego pierwszego roku działa TYLKO w przypadku dwuletnich szkół policealnych.

Źródło: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/program-summer-work-and-travel2.html

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, muszę zatem zapytać mojego pracodawcę czy byłby w stanie coś takiego mi wystawić. jak uda mi się załatwić wszystko to napiszę jak się zakończyła sytuacja, tak żeby ktoś inny mógł na tym doświadczeniu bazować, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...