Jump to content

Wiza F1 A Podrozowanie


Recommended Posts

Hej bede bardzo wdzieczna za udostepnienie mi kilka informacji na temat wyjadu do Kanady na wizie F-1 . Mieszkam w Nowym Yorku juz prawie 2 lata i utrzymuje status studencki. Czy moge jechac odwiedzic rodzine w Kanadzie na kilka tygodni bez ryzyka ze nie wpuszcza mnie spowrotem?? Z gory dzieki za odpowiedz

dodam jeszcze ze bede podrozowala z moim chlopakiem ktory jest amerykaninem, czy to cos pomoze?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: masz paszport biometryczny? To możesz wjechać do Kanady bez wizy.

Po drugie: masz wizę studencką, czy sam status? Jesli sam status, to na nim nie wrócisz do Stanów. Jeśli wizę, to wydaje mi się, że nie powinnaś mieć powodów do obaw.

Chłopak może raczej przeszkodzić, niż pomóc, bo moga się obawiać, że będziesz chciała wjechać, zmienić status i zostać na stałe, co - jak sama pisałaś w innym wątku - planujesz zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Byłem w Kanadzie w zeszłym roku (3 dni) na F-1 ze starym paszportem musiałem ubiegać się o wizę, która jest formalnością, ale kosztuje ok. $70. Wracałem przez samochodwowe przejście w Buffalo/Niagara Falls i wyglądało to podobnie jak wjazd na lotnisku. Musiałem zaparkować samochód i udać na rozmowę z urzędnikiem. I-94 został stary. Generalnie nie istotne czy jedziesz do Kanady czy Polski.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Prawo prawem a zycie życiem ;-))) Tego nauczyłam się w USA. Po zmianie statusu z turystycznej na F1 mój prawnik nierekomendowal wyjazdow nawet do Kanady. Natomiast jak wjechalas/wjechales do USA z F1 to nie powinno być zadnych problemów z odpowiednim pismem ze szkoły, ze nadal studiujesz/uczysz się.

Chlopak Amerykanin nie pomoze - na F1 musisz przecież udowodnić, ze Twoim interesem nie jest pozostanie w USA, tylko nauka i powrot do Twojego kraju.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...