Skocz do zawartości

Wiza F1 A Podrozowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej bede bardzo wdzieczna za udostepnienie mi kilka informacji na temat wyjadu do Kanady na wizie F-1 . Mieszkam w Nowym Yorku juz prawie 2 lata i utrzymuje status studencki. Czy moge jechac odwiedzic rodzine w Kanadzie na kilka tygodni bez ryzyka ze nie wpuszcza mnie spowrotem?? Z gory dzieki za odpowiedz

dodam jeszcze ze bede podrozowala z moim chlopakiem ktory jest amerykaninem, czy to cos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: masz paszport biometryczny? To możesz wjechać do Kanady bez wizy.

Po drugie: masz wizę studencką, czy sam status? Jesli sam status, to na nim nie wrócisz do Stanów. Jeśli wizę, to wydaje mi się, że nie powinnaś mieć powodów do obaw.

Chłopak może raczej przeszkodzić, niż pomóc, bo moga się obawiać, że będziesz chciała wjechać, zmienić status i zostać na stałe, co - jak sama pisałaś w innym wątku - planujesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Kanadzie w zeszłym roku (3 dni) na F-1 ze starym paszportem musiałem ubiegać się o wizę, która jest formalnością, ale kosztuje ok. $70. Wracałem przez samochodwowe przejście w Buffalo/Niagara Falls i wyglądało to podobnie jak wjazd na lotnisku. Musiałem zaparkować samochód i udać na rozmowę z urzędnikiem. I-94 został stary. Generalnie nie istotne czy jedziesz do Kanady czy Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prawo prawem a zycie życiem ;-))) Tego nauczyłam się w USA. Po zmianie statusu z turystycznej na F1 mój prawnik nierekomendowal wyjazdow nawet do Kanady. Natomiast jak wjechalas/wjechales do USA z F1 to nie powinno być zadnych problemów z odpowiednim pismem ze szkoły, ze nadal studiujesz/uczysz się.

Chlopak Amerykanin nie pomoze - na F1 musisz przecież udowodnić, ze Twoim interesem nie jest pozostanie w USA, tylko nauka i powrot do Twojego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...