Skocz do zawartości

Odmowa Wjazdu


marek13

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dokładnie jakie dokumenty były wypełniane, wiem tylko że była tam cała rozmowa napisana jej z urzędnikiem, czy wszystko rozumie i tak dalej, ale jakie to były dokumenty to nie wiem ale spróbuje się dowiedzieć, czyli piszesz że bana na 5 lat nie ma tylko ma anulowaną wizę, czyli że może się starać o wizę jeszcze raz dobrze to rozumiem

To było w paszporcie od syna napisane nie wiem co jest w jej paszporcie być może tam jest inaczej napisane, może jest tak że ona dostała bana a syn nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Powiem, tak znam tylko 1 osobe, ktore udalo sie zdobyc waiver na 10 letni zakaz wjazdu. Nie bylo przy tym zadnych hardship conditions. Sprawa z natury jest ciezka.

Z tego co napisał jkb trochę wyżej, wynika że nie ma żadnego bana (tak wynika z wpisów w paszport) więc jak to jest, wybaczcie że tak dopytuje ale poprostu są sprzeczne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał jkb trochę wyżej, wynika że nie ma żadnego bana (tak wynika z wpisów w paszport) więc jak to jest, wybaczcie że tak dopytuje ale poprostu są sprzeczne informacje

Dziecko nie dostanie bana. Sprawdź paszport byłej żony i wygoogluj co tam napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko nie dostanie bana.

Skąd to przypuszczenie, jeżeli mogę spytać?

marek13: byłoby fajnie, gdyby wiadomo było, co było wypełniane na granicy, jakie formularze i co w nich było napisane... bez tego to trochę błądzenie. Pieczątka "application for admission withdrawn" wskazuje na to, że ta osoba bana na wjazd nie ma, ale jak już mówiłem, na 100% nikt Ci nie powie bez przejrzenia papierów

Ponadto, gdy osoba stara się o wizę nieimigracyjną, zasadniczo od prawie każdego bana można postarać się o waiver 212(d)(3), ale jaki jest procent przyznawalności, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to przypuszczenie, jeżeli mogę spytać?

Gdzies na uscis plącze sie ta informacja, i oczywiście nie moge jej teraz odnaleźć :( Podobny temat kiedyś wypłynąl na innym forum. Podano linka z którego wynikało, że zakaz wjazdu dla nieletnich obowiązuje tylko w kilku określonych wypadkach, nie należą do nich ani overstay, ani misinterpretation (cos plącze mi sie po glowie że chodzi o przestępstwa młodociane popełnione mniej niż 5 lat przez próba wjazdu do US, ale nie dam sobie głowy uciąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na uscis plącze sie ta informacja, i oczywiście nie moge jej teraz odnaleźć :( Podobny temat kiedyś wypłynąl na innym forum. Podano linka z którego wynikało, że zakaz wjazdu dla nieletnich obowiązuje tylko w kilku określonych wypadkach, nie należą do nich ani overstay, ani misinterpretation (cos plącze mi sie po glowie że chodzi o przestępstwa młodociane popełnione mniej niż 5 lat przez próba wjazdu do US, ale nie dam sobie głowy uciąć).

Overstay nie obowiązuje (od lat 18) na pewno, ale to inny rodzaj bana (waiver I-601). Co do misrepresentation się nie wypowiem, bo nie wiem. A o braku bana na 5 lat pierwsze słyszę, ale chętnię się doedukuję, jeżeli to prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o braku bana na 5 lat pierwsze słyszę, ale chętnię się doedukuję, jeżeli to prawda ;)

INA 212(a)(2)

A foreign national is inadmissible to the U.S. if s/he has been convicted or, or who admits having committed, or who admits committing acts which constitute the essential elements of either (1) a crime involving moral turpitude (“CIMT”); or (2) an offense relating to a controlled substance.

The term CIMT is not defined under the INA. Several courts have, however, issued precedential decisions that serve to guide Immigration Judges and Immigration officers in the application of such charges. A CIMT refers generally to conduce that is inherently base, vile, or depraved, and contrary to the accepted rules of morality and the duties owed between persons or to society in general.

Examples of CIMTs include, but are not limited to: murder, rape, arson, robbery, larceny/theft, and fraud.

Exceptions for Juveniles: Inadmissibility based upon a CIMT will NOT apply to a foreign national if the crime was committed when the foreign national was under 18 years of age, and the crime was committed more than 5 years before the date of application for admission to U.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tu chodzi o ban na 5 lat za expedited removal/deportacje, a nie za CIMT

Wiem, to jest dosłowny przykład wzięty z INA, w tym linku o którym pisałam chodzilo o różne ograniczenia wiekowe do poszczególnych kategorii przepisów (w tym przestepstw) imigracyjnych, wspomiane było np. immigration intent i misinterpretation, a także podawanie się za obywatela USA, oraz przykłady spraw sądowych w których powoływano się na owe przepisy. Gdzieś sie to plącze w necie. Musialabym całe FAM przekopać ;)

Dodatkowo, to co ma dziecko w paszporcie niekoniecznie musi sie pokrywać z tym co ma wbite matka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...