Skocz do zawartości

Mandat Za Niezatrzymanie Się Do Kontroli...


decniety

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrzymałem się w końcu po przejechaniu około pół mili. Tyle mogłem przejechać bo taka była odległość od skrzyżowania do skrzyżowania gdzie mógł wjechać za mnie. Mandat dostałem za rozmawianie przez telefon i tutaj ok zgadzam się do niego. Ale jeśli się w końcu zatrzymałem to czemu dał drugi za nie zareagowanie na jego światła i trzeci za niebezpieczna jazdę?? Bez przesady chyba niebezpieczna jazda powinna być już wliczona w mandat za telefon czyż nie?? Miasto Wallington a zatrzymał mnie nikt inny jak polak...

A co do adwokata to nie wiem czy warta. Łączna suma mandatów to 300 dolarów. Podobno punkt żeby zbić płaci się 300 dolarów jak się dogada z nimi. Wiec mandaty plus premia dla adwokata wyniosły by mnie jakieś 1500 dolarów:/ Chyba będę wolał zapłacić te 300 dolarów i niech ten insiurance przez rok skoczy mi o to 600 dolarów.

W Wallington zapomnij, ze wygrasz. Gorzej jest tylko w Passaic i Newark.

Rozmowa przez tel. PLUS niezatrzymanie sie KWALIFIKUJE sie jako niebezpieczna jazda. Niebezpieczna jazda nie jest wliczona w mandat za telefon. Mandat za tel nie podnosi Ci ubezpieczenia oraz nie nalicza Ci sie tzw. surcharges. Niebezpieczna jazda plus niezatrzymanie sie kiedy zatrzymuje Cie policjant ROWNA SIE ze pojdzie Ci ubezpieczenie plus bedziesz placil specjalna oplate na stan NJ (jesli sie kwalifikujesz) przez lata.

Niebezpieczna jezda to zagrozenie dla innych uczestnikow ruchu i dlatego nie jest to traktowane poblazliwie. Jesli doliczymy, ze rozmawiales przez tel oraz nie chciales sie zatrzymac to wyjdzie ci taki bilans:

- ubezpieczenie pojdzie Ci do gory nie przez rok tylko przez kilka lat (od 3 do 5)

- surcharges dla stanu NJ (jesli bedziesz sie kwalifikowal)

- punkty na prawie jazdy (z tego co sobie policzylam to dostales jakies 4 punkty)

Insurance pojdzie Ci do gory mniej wiecej (bo nie wiemy jaki masz teraz, ale przykladowo) za careless driving w NJ jakies 20% (chyba, ze masz reckless driving - wtedy bedzie wiecej), za niezatrzymanie sie ok. 15%. Jesli masz juz jakis rekord to bedzie jeszcze gorzej. W NJ podniesli wszystkim ubezpieczenia, a jesli ktos ma mandat to ceny sa wrecz z kosmosu. Mam klienta z Garfield, ktory za niezatrzymanie sie na czerwonym swietle przy skrecie w prawo, o 4 rano, gdzie nie bylo ruchu czy zagrozenia, dostal mandat a insurance poszedl mu $300 na pol roku do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i punkty mam tylko za niebezpieczną jazdę (można taryfikator sprawdzić w internecie). Punktów mam 2. Z tego co się dowiedziałem policjant nie mógł dać mi mandatu za nie zatrzymanie się bo nie użył oprócz sygnały świetlnego, sygnału dźwiękowego. Potwierdziło to również 2 prawników. Więc o to będę się kłócił w sądzie. Jeśli chodzi o insiurance to podobno za 2 punkty nie podskoczy, a jeśli nawet to 300 dolarów na pół roku nie zrobi dla mnie wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz careless driving to masz 2 punkty. Te punkty zostaja Ci i w DMV i w Twoim ubezpieczeniu.

Insurance pojdzie Ci do gory najprawdopodobniej przez 3 lata. Tak robia insurances w stanie NJ jesli nie masz np. DUI badz reckless driving (wtedy moze isc przez dluzszy czas). Plus jesli miales znizke np. jako 'good driver discount" to mozesz to stracic. Warto wiedziec, ze firmy ubezpieczeniowe maja swoje identyfiaktory punktowe.

Co do mandatu za niezatrzymanie sie to musielibysmy wiedziec co tam dokladnie jest napisane (paragraf). Ale, tak jak zaznaczylam wczesniej, jest takowy przepis w NJ:

N.J.S.A. 39:4-91 oraz 39:4-92

W skrocie:

New Jersey law requires all motorists to yield to emergency vehicles sounding sirens or flashing red and/or blue emergency lights. Steer to the extreme right of the roadway and stop. Wait for the emergency vehicle to pass. After, keep at least 300 feet behind an emergency vehicle responding to an emergency call.

I teraz pan policjant moze powiedziec, ze on jechal do emergency, a Ty sie nie zatrzymales. Emergency vehicles NIE musza uzywac swiatel ORAZ syren - moga uzywac badz jednego badz drugiego badz obu. Jesli mowimy o Passaic, gdzie za jazde na miedzynarodowym prawie jazdy mozna isc na pol roku do wiezienia badz Wallington, gdzie chlopaki trzymaja sie razem - tam jest o niebo trudniej zbic jakikolwiek mandat niz np. w Morristown czy w New Brunswick.

Scenariusz drugi:

Nie ma przepisu, ktory mowi, ze policjant musi uzywac sygnalu ORAZ swiatel aby kogos zatrzymac. Owszem, jesli masz prawnika, mozesz sie spierac w sadzie o rozne rzeczy, tyle, ze jesli bedziesz sam to raczej jestes skazany na fakt, ze nieznajomosc prawa szkodzi. Co wiecej, w NJ jest teraz modne takie slowo 'eluding'. I jesli ktos sie nie zatrzyma to daja mu cos takiego (offense of eluding) co jest gorsze niz careless driving za niezatrzymanie sie na wezwanie policjanta. Co jeszcze wiecej: teraz jest mnostwo spraw, gdzie wykazane jest, ze osoba, ktora sie nie zatrzymala na TYLKO SYGANLY SWIETLNE, dostala wlasnie eluding i Superior Court of NJ potwierdzil to za sluszne.

Jesli jakis prawnik powiedzial Ci cos innego, to zawsze jest mozliwosc, ze my o czyms nie wiemy (nie widzielismy Twojego mandatu) badz ze Ty idziesz innym torem myslenia niz policjant, ktory uznal za sluszne dac Ci mandat. Jesli jednak zamierzasz isc do sadu, to samo stwierdzenie, ze oficer powinien byl zrobic to badz tamto, nie wystarczy. Musisz jeszcze powolac sie na konkretny przepis, ktory pokaze ze Ty masz racje. Znam podobny przypadek kiedy w Linden dziewczyna tez sie probowala bronic tak jak Ty i powiedzieli jej, ze moze sobie isc przed lawe przysieglych jesli mysli, ze jest niewinna. I dziewczyna przegrala. Powiedziano jej, ze oficer mogl uzyc "a visual or audible signal by police officer"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzilam wersje, ktora Ty podales czyli, ze musial uzyc i sygnalu i swiatel: oto co dostalam od 3 roznych prokuratorow, z 3 roznych miast w NJ:

odpowiedz numer 1:

Thanks for your question. The vehicle had emergency lights on, therefore, I do not agree with your defense. You are supposed to obey. Check the NJ vehicle code.

odpowiedz numer 2:

The lack of an audible device during any traffic stop doesn't negate the infraction for which a motorist is cited.

odpowiedz numer 3:

Regardless what your defense is, a driver must timmely stop and let the emergency vehicles go first. If he/she does not stop, he/she can be cited and it's hard to believe any jugde can buy a driver's story about not hearing an audible device.

====================================================================================================

Tyle co dostalam. Nie jestem prawnikiem, ktory zajmuje sie traffic violations, ale z tego co wiem, kiedy moi klienci musza przyniesc do sadu imigracyjnego rozne dokumenty oraz z moich obserwacji na salach sadowych w municipal courts, to raczej przychylilabym sie do wersji podanych powyzej, ktore zgadzaja sie z moja wersja podana wczesniej. Ostatnia decyzja zawsze nalezy do sedziego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...