Skocz do zawartości

Deklaracja Celna Jak Wypełnić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wszyscy musimy wypełniać deklaracje celną to mam pytanie czy mając w bagażu rejestrowanym makaron konieczne jest zaznaczenie jako "yes" punktu 11 podpunkt A oraz wypisanie tego artykułu na odwrocie?

w innych wątkach jest ale podrzucę Ci i tu

tu będziesz miał wszystko

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

:) Generalnie wsadzam pomiędzy ubrania dokładnie w środek. Moja walizka jest sztywna, ale musi być pełna, bo inaczej się zapada i rzeczy się przemieszczają. No i dużo się modlę. :) Czasem wożę bardzo delikatne rzeczy jak szklane figurki (z jakiegoś powodu ludzie je tu lubią dostawać jako prezent) i kubki, i po zastosowaniu tej metody jeszcze nic nie dotarło zniszczone. W przypadku butelek pakuję je w kilka toreb albo torbę na śmieci, żeby ograniczyć szkody, bo raz mojemu brat wyciekła trochę zawartość, ale to była chyba wada butelki, bo nie została zbita. No cóż, kto nie ryzykuje nie pije. ;)

Kurcze, za dużo ubrań to ja nie będę miała, więcej pewnie będzie w drodze powrotnej ;) . No nic, postaram się to jakoś zabezpieczyc, nie wiem czy się będę modlic, ale kciuki zaciskac będę na pewno, żeby wszystko doleciało w całości :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli spokojnie mogę zabrać do rejestrowego; wedlowskie słodycze (mam nadzieję że nie nie roztopią), przyprawy z Knora itd., tak? Taka zwykła sprawa a zaczynam się czuć jak mały przestępca..:)/>

Przeważnie mam kilka kilo słodyczy i oczywiście czasem pudełka się trochę wyniosą i jakaś delicja ucierpiała, ale nic się jeszcze nie roztopiło, bo w luku bagażowym jest zimno. Jeśli chodzi o przewóz jedzenia, to należy uważać na produkty, które mogą zawierać robaki czy pasożyty. Przykład: orzechy, wędliny na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...