Jump to content

Deklaracja Celna Jak Wypełnić ?


Recommended Posts

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Generalnie fabrycznie zapakowany makaron się nie liczy. Jeśli zaznaczysz Yes, masz prawie jak w banku secondary, na którą możesz nie mieć czasu. Jak leciałem po raz drugi do USA zaznaczyłem YES bo miałem czekoladki i spędziłem 40 min w kolejce do secondary. Podszedłem, spytał co mam, czekoladki i tylko machnął ręką. Obecnie wożę pół Wedla i parę Polmosów i zaznaczam No.

Tak generalnie to makaronu w USA jest od .... i jeszcze trochę.

Link to comment
Share on other sites

Ale to dotyczy rzeczy, które zostaną w USA. Generalnie trzeba myśleć zdroworozsądkowo. Czasem wiozę kosmetyki z Polski czy jakieś prezenty, ale mi się nie zdarzyło tego pola wypełniać.

Link to comment
Share on other sites

:) Generalnie wsadzam pomiędzy ubrania dokładnie w środek. Moja walizka jest sztywna, ale musi być pełna, bo inaczej się zapada i rzeczy się przemieszczają. No i dużo się modlę. :) Czasem wożę bardzo delikatne rzeczy jak szklane figurki (z jakiegoś powodu ludzie je tu lubią dostawać jako prezent) i kubki, i po zastosowaniu tej metody jeszcze nic nie dotarło zniszczone. W przypadku butelek pakuję je w kilka toreb albo torbę na śmieci, żeby ograniczyć szkody, bo raz mojemu brat wyciekła trochę zawartość, ale to była chyba wada butelki, bo nie została zbita. No cóż, kto nie ryzykuje nie pije. ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Violonczela

czyli spokojnie mogę zabrać do rejestrowego; wedlowskie słodycze (mam nadzieję że nie nie roztopią), przyprawy z Knora itd., tak? Taka zwykła sprawa a zaczynam się czuć jak mały przestępca..:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...