Skocz do zawartości

Wybór Kategorii Wizowej Imigracyjnej - Zgłupiałem :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

prosze o pomoc , bo przekopałem forum ,ale nie mogę znaleźć.. Jak rozpocząć starania o wizę imigracyjną dla mnie ,żony i 1.5 rocznego dziecka ??? Mam wujostwo w US ,ale wiem ,ze to nie jest najbliższa rodzina ,więc nic to nie zmiena.. Jakiej kategorii wizę mam sie ubiegać , który FORM ??

bardzo dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zacznie...

Zobacz tutaj: http://polish.poland...migracyjne.html

Za wiele nie napisałeś na jakiej zasadzie zamierzasz wyemigrować, ale zostaje Ci loteria lub wizy imigracyjne pracownicze (proszę się nie śmiać ;) . Narzeczeńska i adopcyjna chyba odpada. :\

a wiza pracownicza jakiego typu , nie H1-b ????

prosze o odpowiedź , bo mam wujostwo i kuzyna w usa , są obywatelami i mogliby znaleźć mi pracodawcę (sponsora) , tylko nie wiem czy H1-b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizę pracowniczą występuje dla Ciebie pracodawca. Ty jesteś na samym końcu tego procesu.

Wszystkim zajmuje się pracodawca - musi udowodnić, że na miejscu nie ma nikogo innego, kto mógłby wykonywać taką pracę, ponosi koszty prawnika i koszty sponsorowania Ciebie, a dopiero na samym końcu Ty idziesz do ambasady po wizę.

Może poczytaj trochę o wizach pracowniczych, żeby się zorientować w temacie.

Z tego, co było pisane na forum, to przydział H1-B na ten rok już się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiza pracownicza jakiego typu , nie H1-b ????

prosze o odpowiedź , bo mam wujostwo i kuzyna w usa , są obywatelami i mogliby znaleźć mi pracodawcę (sponsora) , tylko nie wiem czy H1-b

Pracownicza jest tymczasowa i nie umozliwia emigracji. Kwalifikujesz sie na H-1B (wyksztalcenie lub doswiadczenie - specialty occupation) ?

Moga oczywiscie probowac, ale pracodawce to sam musisz znalezc bo nikt Ciebie nie zatrudni na H-1B po wujek tak chce... Poza wymaganiami powyzej, H-1B kosztuje pracodawce kilka tysiecy $ a nastepna ich pula bedzie wydawana w pazdzierniku 2014, bo tegoroczne skonczyly sie po 5 dniach od momentu kiedy zaczeli przyjmowac aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...