Skocz do zawartości

Dv-2015 Czy Się Odbędzie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, jak już zostało to powiedziane - loterii wizowej nikt w USA nie broni. Wiele grup mających swój interes w przejściu reformy, naciska na jej wprowadzenie w życie. W tej chwili paradoksalnie można liczyć na republikanów, za ich sprawą obecny kongres jest bardzo dysfunkcyjny i mogą się oni przyczynić do nieprzyjęcia reformy imigracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak już zostało to powiedziane - loterii wizowej nikt w USA nie broni. Wiele grup mających swój interes w przejściu reformy, naciska na jej wprowadzenie w życie. W tej chwili paradoksalnie można liczyć na republikanów, za ich sprawą obecny kongres jest bardzo dysfunkcyjny i mogą się oni przyczynić do nieprzyjęcia reformy imigracyjnej.

Ale z tego co mi wiadomo, większość obywateli USA jest przeciwko tej ustawie, więc nie wiem jaki interes mają w tym demokraci. Nielegalni, którzy dostaną amnestię nie staną się automatycznie obywatelami USA z prawem do głosu w wyborach ( z tego co się orientuję dopiero po okresie chyba 6 lat od otrzymania zielonej karty można starać się o obywatelstwo amerykańskie). Chyba, że się mylę, wtedy to by było wszystko jasne, że chodzi tylko i wyłącznie o głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi wiadomo, większość obywateli USA jest przeciwko tej ustawie, więc nie wiem jaki interes mają w tym demokraci. Nielegalni, którzy dostaną amnestię nie staną się automatycznie obywatelami USA z prawem do głosu w wyborach ( z tego co się orientuję dopiero po okresie chyba 6 lat od otrzymania zielonej karty można starać się o obywatelstwo amerykańskie). Chyba, że się mylę, wtedy to by było wszystko jasne, że chodzi tylko i wyłącznie o głosy.

Ale często Ci nielegalni mają dzieci urodzone w USA i też sami w przyszłości będą mogli głosować. Republikanie się obudzili, że nawet jeśli poprą legalizację, to zalegalizowani i tak będą głosować na demokratów, którzy propagują państwo socjalne. Ustawa też dostała się w koła obecnego burdelu i walki z Obamą, bo delikatnie podwinęła się mu noga (IRS, zbieranie danych, Bengazi) i republikanie starają się go dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, ma to wszystko sens, plus wyniki ostatnich wyborów z prezydenckich i ich rozmieszczenie wg stanów. Republikanie i tak mogą być za zniesieniem DV, bo to też forma ściągania imigrantów do kraju, którzy potem zagłosują na demokratów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie napalała, nawet jeśli to i tak wylosuje je znikoma liczba ludzi. Z tego co pamiętam, na tym forum była 1 taka osoba, może 2. Szanse porównywalne z wygraniem 590 mln $ na loterii :unsure:

Ostatnio starsza Pani z Florydy wygrala ponad 500 mln. Oczywiscie pochawalila sie szybko, ze ktos ja przepuscil w kolejce :) Pewnie jakis procesik teraz bedzie. Ale wracajac do tematu, szanse sa raczej male. Zawsze to jakies ozywienie na forum w miesiacach zimowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio starsza Pani z Florydy wygrala ponad 500 mln. Oczywiscie pochawalila sie szybko, ze ktos ja przepuscil w kolejce :) Pewnie jakis procesik teraz bedzie. Ale wracajac do tematu, szanse sa raczej male. Zawsze to jakies ozywienie na forum w miesiacach zimowych :)

Wiem wiem :) Dlatego uznałam, że to porównanie będzie na czasie ;) Swoją drogą odważna kobieta, ja bym cicho siedziała, ją nawet w tv pokazywali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...