Skocz do zawartości

Dv-2015 Czy Się Odbędzie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly ale do czego ty pijesz, bo ja nie rozumiem? :) Chyba, że mnie coś ominęło albo coś. Stan na 23 sieprnia 2013 roku: Przegłosować tą ustawę imigracyjną musi jeszcze Izba Reprezentantów i wprowadzić swoje poprawki, a potem razem z senatem muszą jeszcze te poprawki wygładzić (komisja uzgadniająca) i dać Obamie do podpisania. A jak na razie Izba Rep (izba niższa Kongresu) nie podjęła tej ustawy pod czytanie. Więc stoi. A jak mówiłem i Mikun zauważył, że w oryginale ustawy mowa o zakończeniu DV z dniem 1 Października 2014, więc jak wprowadzą ustawę imigracyjną w takim stanie np. w grudniu to będą cyrki, bo zgłoszenia powysyłane itp, a jak widać machina DV2015 rusza. Chyba, że wprowadzą poprawki do ustawy (o ile ona w ogóle przejdzie procedurę) i zostawią DV2015 (innego wyjścia nie będzie) czy w ogóle DV (bardzo mało prawdopodobne).

Weźcie pod uwagę też to, że ustawę w oryginale sporządzono/przedstawiono w kwietniu 2013. A już wtedy zaznaczono, że dopiero 1 Października 2014 kończy się program DV. Tym samym DV2013 i DV2014 mają być kontynuowane do końca. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w przypadku ślamazarstwa ustawodawczego na tą ustawą (gdyby ona przeszła) nie dodano by takiej poprawki odnośnie rozpoczętej DV2015, szczególnie w sytuacji gdy już zgłoszenia byłyby powysyłane. Raczej byłoby tak jak z DV2014 -- zostawiono by ją i już - bo przecież prawo nie działa wstecz i coś co już praworządnie zostało zainicjowane (moc dotychczasowej ustawy) ciężko będzie racjonalnie wywalić. Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie, tak jak piszesz nic sie z ta ustawa nie dzieje i wszystko pozostaje po staremu. Natomiast są naciski na republikanów z różnych stron i nie wiadomo jak to sie skonczy. dv2015 może ruszyć, ale jak ustawa przejdzie w kongresie i dalej pojdzie to tak jak pisałem moga nawet ogłosic wyniki dv2015 w maju ale nie będzie procesowanych zgłoszeń od października 2014. Moim zdaniem jeszcze troche czasu minie ale w końcu sie dogadaja i ustawa w takim czy troche innym kształce przejdzie, anulując dv oczywiscie bo co do tego wszyscy są zgodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cali a teraz prosze zapoznaj sie dobrze z ostatnimi postami na forum i jak myslisz bedziesz dv 2015,jak z ustawa imigracyjna przeszla ?

co do typow to Polska nadal jest w grze i chyba to jest wazne i istotne :)

Nie rozumiem, czemu się czepiasz. Nie zapytałam, czy ustawa imigracyjna przeszła, bo wiem, że utknęła w Senacie i jeśli przejdzie to skasują DV. Zapytałam tylko o to, które kraje mogą wypaść, jeśli DV2015 się odbędzie.

Dzięki paradoox za odpowiedź, tak właśnie się zastanawiałam, czy Ukraina przypadkiem może nie wypadnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...