Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się nowe tematy odnośnie tego, co po wylosowaniu oraz w różne wątki zostały zasypane pytaniami, postanowiliśmy zebrac to wszystko w jedną całość, żeby nie biegać po całym forum szukając odpowiedzi :)

Dlatego proszę, abyście tu wypisywali wszystkie pytania dotyczące ostatniej loterii i dzielili się odpowiedziami/wskazówkami, żeby pomóc pozostałym zwycięzcom przejść przez ten proces.

Przede wszystkim należy sprawdzić czy zostałeś/aś wylosowany/a. Wejdź na stronę:

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

Aby sprawdzić swój status potrzebny będzie Ci Confirmation Number, który otrzymałeś/aś w momencie składania wniosku w loterii. Być może potrzebne będą też inne dane - np. Last Name/Family Name, and Year of Birth (przynajmniej tak było w DV 2013).

Jeśli na stronie będzie napisane, że zostałeś/aś wylosowany/a, to na będą tam również dokładne wskazówki, co robić dalej. Dobrze je przeczytaj, po czym zastosuj :)

Resztę pytań i odpowiedzi będzie później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Informacja z tematu o poprzedniej loterii podana przez mariano85:

To co musi znaleźć się w kopercie:

1. Wypelnione formularze DSP 122 and DS230

- Pamietaj aby na KAZDYM dokumencie w prawym gornym rogu napisac swoj case number.

- Pamiętaj, że podpisuje się DSP 122 i część I formularza DS-230 (poniżej punktu 35 jest miejsce na podpis).

Nie podpisuje się jego części II.

2. Fotografie x2

- podpisane z tyłu case number

3. Wydrukowane potwierdzenie (z waszym case number i kodem)

ponadto :

- Case number musi znajdować sie w prawym górnym rogu koperty nad znaczkami

- Wysyłka - List zwykły lotniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zorientowalam, ze dokumenty poszly, ale nie napisalam case number w prawym gornym rogu na kazdym dokumencie ani na zdjecia, napisalam jedynie na kopercie no i oczywiscie we wszystkich wymaganych rubrykach i co teraz? Tak sie staralam, zeby wszystko bylo idealnie a i tak o czyms zapomnialam. Reszta wymagań spełniona. Zwariować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zorientowalam, ze dokumenty poszly, ale nie napisalam case number w prawym gornym rogu na kazdym dokumencie ani na zdjecia, napisalam jedynie na kopercie no i oczywiscie we wszystkich wymaganych rubrykach i co teraz? Tak sie staralam, zeby wszystko bylo idealnie a i tak o czyms zapomnialam. Reszta wymagań spełniona. Zwariować można.

Ja też nie napisałem CN na JAKIMKOLWIEK dokumencie wysłanym do KCC, nie podpisałem również żadnego ze zdjęć naszej czteroosobowej rodziny. I co? 23 czerwca lecimy do Stanów :)

nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się tylko upewnić co powinienem zrobić. Wysyłać od razu papiery czy może poczekać na ślub cywilny, który już za nie całe 2 tyg? Wtedy wpisać nas oboje i czekać na rozmowę, o ile wezwą :)

Po wysłaniu formularzy kompletujemy papiery i nie wysyłamy ich do ambasady tylko z nimi idziemy na rozmowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze że jestem dziśeijszym świerzakiem to chcialem sie przywitać ze wszystkimi na forum ;)

Ale mam też takie pytanko, bo oczywiscie bralem udzial w DV-2013 i DV-2014 ale jak zwykle podczas sprawdzania zobaczylem "HAS NOT" :D

czy w DV-2014 bedzie jakies dolosowanie? Tak jak to miało miejsce w DV-2013? Bo nie moge znaleźć na ten temat informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...