Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdziłam dziś status i mam, że jestem wstępnie wylosowana. Proszę Was o wskazówki, czytałam instrukcję ale nie za wiele z niej rozumiem. Co mam teraz zrobić ? Wyżej piszecie, że już coś powysyłaliście co mnie przeraża trochę.

Dodatkowo mój chłopak - a za miesiąc mąż - nie starał się o wize - nie ma paszportu bo porusza się po krajach UE. Co jeśli wezmę z Nim slub - a na pewno wezmę. Do kiedy trzeba powysyłać te dodatkowe dokumenty ? A kiedy mój narzeczony, ja mam go gdzieś wpisać ?

Bardzo proszę o radę, z osobami pomocnymi i zainteresowanymi chętnie kontaktowałabym się na skype.

Nie wiem co mam dalej robić, kompletnie nie wiem.

Błagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, sprawdziłam dziś status i mam, że jestem wstępnie wylosowana. Proszę Was o wskazówki, czytałam instrukcję ale nie za wiele z niej rozumiem. Co mam teraz zrobić ? Wyżej piszecie, że już coś powysyłaliście co mnie przeraża trochę.

Dodatkowo mój chłopak - a za miesiąc mąż - nie starał się o wize - nie ma paszportu bo porusza się po krajach UE. Co jeśli wezmę z Nim slub - a na pewno wezmę. Do kiedy trzeba powysyłać te dodatkowe dokumenty ? A kiedy mój narzeczony, ja mam go gdzieś wpisać ?

Bardzo proszę o radę, z osobami pomocnymi i zainteresowanymi chętnie kontaktowałabym się na skype.

Nie wiem co mam dalej robić, kompletnie nie wiem.

Błagam o pomoc

Satka, po pierwsze weź głęboki oddech i się uspokój. W tej chwili jeszcze nie ma mowy o tym, że jest za późno.

Po pierwsze, przeczytaj cały wątek DV 2013 http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/ Tam znajdziesz, bodajże, wszystkie odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, które mogą przyjść ci do głowy!

Po drugie, musisz wypełnić formularze, które są podane w instrukcji.

Po trzecie musisz je wysłąć do KCC.

Jeśli zaś chodzi o twojego narzeczonego to oczywiście musicie się pobrać. Nie musicie się spieszyć. Możesz teraz wysłać papiery tylko na siebie, a jego wraz znim samym "doprowadzić" na rozmowę. Były przypadki nawet, że konsul odsyłał takiego singla, żeby wziął ślub i wrócił razem z małżonkiem wtedy mogą wyjechać razem.

Rozumiem, że spełniasz wymagania loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie.

A czy gdzieś w tej przesyłce napisałeś ten numer?

Jeśli tak, to tym bardziej nie ma się czym przejmować.

Hej dzięki za odpowiedź, tak, w kopercie załączyłem wydrukowaną stronę z kodem kreskowym, case numberem i wszystkimi danymi. A w tej chwili jeszcze na domiar złego zacząłem się przejmować także tym co napisał viciu080... ja także wypełniłem formularze ze starą datą ważności, ale na te konkretne pdf'y wkazywały linki od nich, przejmować się ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź, tak, w kopercie załączyłem wydrukowaną stronę z kodem kreskowym, case numberem i wszystkimi danymi. A w tej chwili jeszcze na domiar złego zacząłem się przejmować także tym co napisał viciu080... ja także wypełniłem formularze ze starą datą ważności, ale na te konkretne pdf'y wkazywały linki od nich, przejmować się ? :/

Strona z kodem kreskowym jest bardzo ważna, jeśli ją wysłałeś powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...