Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy w uczęszczanych szkołach wpisywać szkołę do której aktualnie chodzę i wpisac przyszłą datę ukończenia? Czy szkoły pisać po polsku czy próbować tłumaczyć? Czy do ambasady trzeba brać tłumaczenia wszystkich dokumentów jakie mam do okazania?

A czytało instrukcję na stronie ambasady odnośnie dokumentów? ;)

Co do szkół - oczywiście po angielsku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość espe

Nie ma czegoś takiego jak MA? To posiadając mgr z kierunku humanistycznego ma się magistra nauk ścisłych czyli MS?

Sorry, z racji własnego i znajomych wykształcenia zapomniałem o istnieniu humanistów ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytało instrukcję na stronie ambasady odnośnie dokumentów? ;)

Co do szkół - oczywiście po angielsku!!!

Czytało i było napisane że wszystko musi być tłumaczone ale widzę tu na forum, że niektórzy piszą inaczej. Tak samo szkoły. Wiem, że do wizy b-2 pisałem szkoły po polsku i było ok.

EDIT: Czy adres mogę napisać oddzielony średnikami np: PCIMOWA 1/23; PCIM DOLNY 01-234; POLAND?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytało i było napisane że wszystko musi być tłumaczone ale widzę tu na forum, że niektórzy piszą inaczej. Tak samo szkoły. Wiem, że do wizy b-2 pisałem szkoły po polsku i było ok.

EDIT: Czy adres mogę napisać oddzielony średnikami np: PCIMOWA 1/23; PCIM DOLNY 01-234; POLAND?

Tutaj z polskimi literami piszesz tylko nazwisko w jednej rubryce jeśli masz polskie znaki, nazwy szkół też po angielsku, przynajmniej ja tak zrobiłem. Tu jest całe kompendium http://loteria-wizowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Moja żona została wylosowana w loterii wizowej z dosyć niskim numerem 000021xx, teraz zastanawiamy sie czy zdecydować się na wyjazd i osiedlenie w USA. Żeby dać sobie więcej czasu na zastanowienie chcemy wysłać wnioski (DS-230 i DSP-122) i tutaj następuje moje pytanie. Z uwagi na to że nie mam żadnej rodziny w US a ze znajomym juz dawno nie utrzymuję kontaktu, nie wiem jakie adresy mam wpisać we wniosku DS-230 pkt. 10 i 11? Adres pod którym zamierzam mieszkać i adres pod który mają wysłać Zieloną Krtę. Adres pod którym zamierzam mieszkać mogę podać podczas rozmowy w ambasadzie z konsulem, a co z adresem pod który wysyłają GK, mogę go podać podczas rozmowy z konsulem czy musze teraz we wniosku? Mam też pytanie odnoście samego wyjazdu czy nadal bardziej opłaca się wyjechać i żyć w US czy nie jest już to tak opłacalne jak np.10 lat temu i jak teraz wygląda sytuacja na rynku pracy dodam, że jestem inżynierem konstrukcji z uprawnieniami a moja żona ma wykształcenie prawnicze, ale pracuje w administracji. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie te adresy podac na rozmowie ..

a co do pracy to jak ze znajomoscia jezyka ,tego tez specjalistycznego,..Mozecie zaczac od tzw min i pracy np na budowie,w sklepie .A potem dalej pracowac,uczyc sie .np aby zdobyc uprawnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...