Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w moich formularzach nie miałam podanej pełnej nazwy pracodawców oraz pełnych adresów pracodawców no i zapomniałam o szkole podstawowej. Wysłałam mailem wyjaśnienie i napisałam do jakiego pkt robię poprawkę, poza tym wysłałam to samo poczta tradycyjną.

Za jakiś miesiąc zadzwonię lub napisze maila czy doszło sprostowanie i czy mam wysłać poprawione formularze czy zostawić tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. trzeba było się zastanawiać zanim wysłąłes zgłoszenie...wyprzedzając twoje kolejne pytania GC to nie wiza turystyczna, algo emigrujesz albo Ci ją zabiora...

2 nie jest opłacalne jak 10 lat temu bo wtedy za 10 usd w Warszawie balowałes a teraz 1 drink kosztuje więcej w tym mieście

3. sytuacja z pracą jest fatalna, nie wierzysz to spytaj Kariny

4. wykształcenie prawnicze z polski się na nic zda w USA, co innego inżynier

Zależy czy jedziesz do US i planujesz tam zostać i spróbować zasymilować się, czy myślisz że "dorobisz się" i wrócisz do PL. Wydaje mi się że to nie te czasy na "dorabianie się" w US bo faktycznie jest tam kryzys

Tak jak w każdym kraju, też w USA los imigranta jest ciężki - w większości praca poniżej kwalifikacji i tęsknota za rodziną i przyjaciółmi w PL. No i trzeba przygotować się na szok kulturowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotti ale jakie 5 lat>? :)

jak sie dostaje zakaz wjazdu to albo na okres 3 lat lub tez 10 lat a nie 5 ;) poczytaj dobrze forum to raz

Kolejna sprawa dziecko ktore jest nielegalnie w USA nie ma zakazu wjazdu,to dziala od skonczenia 18 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotti ale jakie 5 lat>? :)

jak sie dostaje zakaz wjazdu to albo na okres 3 lat lub tez 10 lat a nie 5 ;) poczytaj dobrze forum to raz

Kolejna sprawa dziecko ktore jest nielegalnie w USA nie ma zakazu wjazdu,to dziala od skonczenia 18 lat ;)

Zacytowałem kolegę który pytał wcześniej i mu odpowiedziałem. Osoba która składa papiery po wylosowaniu GC była nielegalnie w USA przez 1,5 roku ale nie miała 18 lat. Wyjechała mając 16 lat spowrotem do PL. Pytam bo nie wiem co wpisać w DS-230 w 40. h. czy yes czy no w a propos or who was unlawfully present for more than one year or an aggregate of one year within the last 10 years.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...