Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w tych rubrykach wpisuję "n/a" w jedej i w drugiej?

Angielski w stopniu komunikatywnym, ale troszke gorzej z tym technicznym specjalistycznym.

Uprawnienia to rozumiem że nie są tolerowane ale jak jest z dyplomem megistra inzyniera konstrukcji budowlanych czy jest to coś warte w US?

Dzięki sly6 za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dyplom moze byc honorowany ale bez uprawniena za duzo nic nie zrobisz.A chcesz pracowac w tym zawodzie?

Wiele jest postow na forum ze ktos mial magistra i dostal fajna prace ale ta praca nie wymagala uprawnien.

co do adresu to wpisz n/a ale miej ten adres na przysalnie GC ,ten adres musisz miec na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Czytam wasze wypowiedzi i jestem przerażona bo właśnie wysłałam dokumenty i nie wysłałam kopi NC, czy mogę wysłać sam numer ponownie listem .Proszę dajcie jakąś radę. Chodź mąż wylosował daleki numer bo 51xxx to i tak mam nadzieję że się załapiemy.Pozdrawiam

Witajcie. Jesteśmy w identycznej sytuacji. Formularze i zdjęcia wysłaliśmy tydzień temu. Ogólnie z wypełnieniem formularzy nie było problemu, jednak jakąś złośliwością losu nie włożyliśmy do koperty z DSP-122 aplikanta, DS-230 i zdjęciami wszystkich członków rodziny nieszczęsnego-wydrukowanego listu z informacją o wylosowaniu i Case Number'u z barcodem.

Czy ktoś z Was przerabiał już taką sytuację, że dosłał dodatkową przesyłką ten list z CN i barcodem i pismem wyjaśniającym sytuację z prośbą o dołączenie do reszty ww dokumentów i zdjęć? Właściwie list jest tylko formalnoścą bo fakt, że wiemy jaki CN został przyznany mojej małżonce (był wpisany w DSP-122) oznacza, że otworzyliśmy list z informacją o wylosowaniu.

Czy przesyłał ktoś z Was skan tego listu do KCC e-mailem? Jakie macie doświadczenia z takim przypadkiem?

Pomocy i z góry dziękuję za pomoc.

Do boni: Jak ci poszło z tym dosłaniem dokumentów, daj znać jak możesz.

P.S. Wysłaliśmy dziś z adresu mojej żony podanego podczas rejestracji (moja żona jest aplikantem) e-mail do KCC z zapytaniem o możliwość dosłania listu z CN i barcodem (średnio na odpowiedź czeka się 2-3 dni. Dzwoniłem też do KCC, ale się nie dodzwoniłem, zżarło też dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałam w zeszłym tygodniu (wtorek) do KCC zapytanie co mam zrobić ponieważ czegoś nie dopisałam na formularzach.

Oni mi dopiero dzisiaj przesłali odpowiedź:

Thank you for your inquiry.

When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information.

It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html.

Tak więc wydaje mi się że możecie wysłać tę kartkę listem i dołączyć wyjaśnienie, a potem napisać do nich maila z zapytaniem czy doszedł barcode sheet

Albo: skan i wyjaśnienie przez maila i równocześnie poczta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Moja żona została wylosowana w loterii wizowej z dosyć niskim numerem 000021xx, teraz zastanawiamy sie czy zdecydować się na wyjazd[...] Mam też pytanie odnoście samego wyjazdu czy nadal bardziej opłaca się wyjechać i żyć w US czy nie jest już to tak opłacalne jak np.10 lat temu i jak teraz wygląda sytuacja na rynku pracy dodam[...]

1. trzeba było się zastanawiać zanim wysłąłes zgłoszenie...wyprzedzając twoje kolejne pytania GC to nie wiza turystyczna, algo emigrujesz albo Ci ją zabiora...

2 nie jest opłacalne jak 10 lat temu bo wtedy za 10 usd w Warszawie balowałes a teraz 1 drink kosztuje więcej w tym mieście

3. sytuacja z pracą jest fatalna, nie wierzysz to spytaj Kariny

4. wykształcenie prawnicze z polski się na nic zda w USA, co innego inżynier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...