Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawe w jaki sposób CN są przyznawane - czy od najmniejszego 1 czy może mają jakiś minimalny próg

i ciekawe czy numer może się zdublować w różnych rejonach np 2014EU00022*** i 2014AS00022*** (AS wydaje mi się że taki może być skrót od Azji ale mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam do KCC o tym, że teraz, po wysłaniu, znalazłam błędy w formularzach.

Oni mi odpisali

It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html.

Czy myślicie że mogę wysłać nowe formularze z poprawionymi danymi? W końcu napisali: YOU may submit a corrected copy of the forms...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jesteśmy w identycznej sytuacji. Formularze i zdjęcia wysłaliśmy tydzień temu. Ogólnie z wypełnieniem formularzy nie było problemu, jednak jakąś złośliwością losu nie włożyliśmy do koperty z DSP-122 aplikanta, DS-230 i zdjęciami wszystkich członków rodziny nieszczęsnego-wydrukowanego listu z informacją o wylosowaniu i Case Number'u z barcodem.

Czy ktoś z Was przerabiał już taką sytuację, że dosłał dodatkową przesyłką ten list z CN i barcodem i pismem wyjaśniającym sytuację z prośbą o dołączenie do reszty ww dokumentów i zdjęć? Właściwie list jest tylko formalnoścą bo fakt, że wiemy jaki CN został przyznany mojej małżonce (był wpisany w DSP-122) oznacza, że otworzyliśmy list z informacją o wylosowaniu.

Czy przesyłał ktoś z Was skan tego listu do KCC e-mailem? Jakie macie doświadczenia z takim przypadkiem?

Pomocy i z góry dziękuję za pomoc.

Do boni: Jak ci poszło z tym dosłaniem dokumentów, daj znać jak możesz.

P.S. Wysłaliśmy dziś z adresu mojej żony podanego podczas rejestracji (moja żona jest aplikantem) e-mail do KCC z zapytaniem o możliwość dosłania listu z CN i barcodem (średnio na odpowiedź czeka się 2-3 dni. Dzwoniłem też do KCC, ale się nie dodzwoniłem, zżarło też dużo kasy.

Hej wszystkim

Nawiązując do cytowanej wyżej sprawy, otrzymałem w dniu dzisiejszym odpowiedź w sprawie zapytania e-mail'owego do KCC o nie dołączeniu do formularzy i zdjęć wydruku/listu z informacją o wylosowaniu + z barcodem i CN. Oto ona:

"...

Thank you for your inquiry.

The failure to include the bar code sheet with your forms will not affect the processing of your case. It is not necessary to submit the bar code sheet to KCC if you have already sent your forms.

____________________________________

Mary

Diversity Visa Unit

Support Contractor - Serco NA

CA/VO/KCC

Williamsburg, KY

Phone: (606) 526-7500

Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

..."

Po przetłumaczeniu na polski przez skrzynkę na gmail.com brzmi to tak:

Dziękuję za pytanie.

Nieuwzględnienie arkusza kodu kreskowego z formularzy nie będzie miało wpływu na przetwarzanie sprawy. Nie jest konieczne, aby przesłać arkusz kodu kreskowego do KCC jeśli są już wysłane formularze.

Jak widać, wydruk z barcodem i numerem nie są konieczne. Case Number aplikanta podaje się w formularzu DSP-122. Chociaż zastanawiam się czy jednak nie dosłać do KCC tego wydruku bo od przybytku głowa nie boli, a i fakt wylosowania nie zdarza się co dzień. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, wydruk z barcodem i numerem nie są konieczne. Case Number aplikanta podaje się w formularzu DSP-122. Chociaż zastanawiam się czy jednak nie dosłać do KCC tego wydruku bo od przybytku głowa nie boli, a i fakt wylosowania nie zdarza się co dzień. Co o tym myślicie?

...ale od nadgorliwości i owszem, może rozboleć.

Napisali, że nie jest konieczne dosyłanie, ale to nie znaczy, żeby wszyscy olali temat i wysyłali dokumenty bez bar codu.

To należy przetłumaczyć, że w przypadku gdy zapomniałeś nie musisz dosyłać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...