Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

po przepracowaniu 10 lat w USA (40 pełnych kwartałów) należy Ci się emerytura.... a tak na marginesie.... czy wie ktoś czy można po przejściu na emeryturę pobierać dwie? jedną amerykańską i drugą np. angielska albo szwedzką???? :)

Mozesz pobierac 10 ..jak wypracowales..wazne sa podatki..ale nie jestem od tego specjalista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

najlepiej gdyby można było góry i jeziora pogodzić...... Utach? Oregon? nic mi do głowy nie przychodzi..... ;-P

ja jakbym sie zdecydowal na zycie w usa to bym wybral hawaje lub floryde...w oststecznosci kalifornie..podoba mi sie tez washington d.c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przepracowaniu 10 lat w USA (40 pełnych kwartałów) należy Ci się emerytura.... a tak na marginesie.... czy wie ktoś czy można po przejściu na emeryturę pobierać dwie? jedną amerykańską i drugą np. angielska albo szwedzką???? :)

Możesz. Tylko poczytaj o Windfall Elimination Provision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przepracowaniu 10 lat w USA (40 pełnych kwartałów) należy Ci się emerytura.... a tak na marginesie.... czy wie ktoś czy można po przejściu na emeryturę pobierać dwie? jedną amerykańską i drugą np. angielska albo szwedzką???? :)/>

Ale zdajesz sobie sprawe co to za emerytura ? Taka z ktorej praktycznie nie da sie sensownie wyzyc - chcesz miec spokoj to musisz odkladac na 401k.

Poza tym obecne wyliczenia wskazujs ze kasa w Social Security skonczy sie w 2026....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...