Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Case #34xxx .... zona głowny aplikant - dokumenty wysłane 21.05 czekam na potwierdzenie z KCC..mieszkam teraz w UK...pewnie nie polece na stałe bo zupełnie sie nie opłaca Ameryka ale jak los dał wiec wysłalem ..moi rodzice wygrali rok temu i nie skorzystali :)..Najbardziej mnie przeraza koszt ubezpieczenia zdrowotnego w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ! Case #34xxx .... zona głowny aplikant - dokumenty wysłane 21.05 czekam na potwierdzenie z KCC..mieszkam teraz w UK...pewnie nie polece na stałe bo zupełnie sie nie opłaca Ameryka ale jak los dał wiec wysłalem ..moi rodzice wygrali rok temu i nie skorzystali :)..Najbardziej mnie przeraza koszt ubezpieczenia zdrowotnego w USA.

To po co grać i nie korzystać :rolleyes: A koszt ubezpieczenia pokrywa za Ciebie pracodawca (w dużej ilości przypadków).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co grać i nie korzystać :rolleyes: A koszt ubezpieczenia pokrywa za Ciebie pracodawca (w dużej ilości przypadków).

Pozdrawiam

MIeszkalem w USA kilka dobrych lat...i lubie Ameryke...ale jak sobie wyobraze ze znowu z dala od Polski...z angli mam 2 h lotu...kocham tez anglie mieskzam tu juz 8 lat :)...musicie mnie przekonac ..heheh :P :P...przeprowadzalem sie tam i z powrotem 3 razy usa-polska-uk...wiedzialem ze jak wygram to bedzie tylko problem..a jednak durny wysłalem...i teraz masz babo placek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIeszkalem w USA kilka dobrych lat...i lubie Ameryke...ale jak sobie wyobraze ze znowu z dala od Polski...z angli mam 2 h lotu...kocham tez anglie mieskzam tu juz 8 lat :)...musicie mnie przekonac ..heheh :P :P...przeprowadzalem sie tam i z powrotem 3 razy usa-polska-uk...wiedzialem ze jak wygram to bedzie tylko problem..a jednak durny wysłalem...i teraz masz babo placek :)

Ja tego nie rozumiem, ktoś nie chce emigrować bo daleko od Polski, bo coś tam itd. ale i tak bierze udział w loterii. Ja rozumiem że każdy może brać udział w loterii ale niektórzy robią to chyba dla zabawy a pozniej mają dylematy gdzie jest ich raj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem, ktoś nie chce emigrować bo daleko od Polski, bo coś tam itd. ale i tak bierze udział w loterii. Ja rozumiem że każdy może brać udział w loterii ale niektórzy robią to chyba dla zabawy a pozniej mają dylematy gdzie jest ich raj...

Dokładnie tak jak mowisz :)..heheh to jest problem a loteria byla dla zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja czasami też coś robię po to żeby poczuć trochę adrenaliny, że mam życiowy problem i muszę go rozwiązać! ;)

mi0706 jestes inspiracja dla mnie :) ..po Twoich przygodach w USA dostales GC :)...to znaczy ze wszystko jest mozliwe :)..ja za bardzo nie licze na GC ..ale czemu mam nie brac jak daja nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mowisz :)..heheh to jest problem a loteria byla dla zabawy :)

Jeżeli nie jesteś pewny i na starcie wiesz, że nie chcesz tam się przenieść na stałe to po co bierzesz udział w loterii? Dla zabawy i spróbowania szczęścia to można sobie w Lotto zagrać, a dla adrenaliny skoczyć ze spadochronem. Dlatego właśnie udział w loterii powinno się płacić. Ileż to by takich przypadków przesiało na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś pewny i na starcie wiesz, że nie chcesz tam się przenieść na stałe to po co bierzesz udział w loterii? Dla zabawy i spróbowania szczęścia to można sobie w Lotto zagrać, a dla adrenaliny skoczyć ze spadochronem. Dlatego właśnie udział w loterii powinno się płacić. Ileż to by takich przypadków przesiało na wstępie.

w lotto tez gram i za cholere nic nie moge wygrac :D ...ze spadochronem nie skocze bo sie boje :) ..a w DV lottery gram od samego poczatku bodajze 1995 rok ?..po raz pierwszy w ameryce bylem w 1996 jako 20 latek ..i wrocilem po 2 miesiacach co znajomi mojego ojca ktory tam byl w oslupieniu patrzyli jak wsiadam do samolotu do warszawy.oczywiscie kocham USA moja rodzina zawdziecza temu krajowi duzo..ale kocham tez anglie w ktorej jestem od 8 lat...no i oczywiscie Polske....najlepiej to bym wrocil do Polski i pracowal ale to obecnie niemozliwe.nikt nie moze godnie zyc za 1500 brutto.w UK mam juz staly pobyt prace 10 lat skladek na emeryture...dlatego zrozum ze to decyzja powazna czy mi sie po prostu oplaca...moj ojciec wylosowal rok temu i nie wyslal papierow bo po co ? jak tu ma spokojna emeryture :)...ale mam jeszcze czas na zastanowienie papiery wyslane ..czekam..moze nawet sie na rozmowe nie zalapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UK mam juz staly pobyt prace 10 lat skladek na emeryture...dlatego zrozum ze to decyzja powazna czy mi sie po prostu oplaca...moj ojciec wylosowal rok temu i nie wyslal papierow bo po co ? jak tu ma spokojna emeryture :)...

po przepracowaniu 10 lat w USA (40 pełnych kwartałów) należy Ci się emerytura.... a tak na marginesie.... czy wie ktoś czy można po przejściu na emeryturę pobierać dwie? jedną amerykańską i drugą np. angielska albo szwedzką???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...