Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

w maju tego roku zostałem szczęśliwie wylosowany na GC i mam do was pare pytan które ciągle siedzą mi w głowie i nie dają spokoju;p Wypełniłem potrzebne formularze, ale zapomniałem wrzucić je na ksero dla siebie. Czy będą mi one potrzebne później, na rozmowe do ambasady? I czy moge je np teraz wypełnić ręcznie idntycznie z jak tamte które wysłałem?

Następnie pytanie dotyczące CN. Mój nr to 00045xxx. Czy sądzicie, że jest to numer przy którym można robić sobie nadzieję na GC?

I ostatnie pytanie: na kiedy orientacyjnie mogę spodziewać się wezwania na rozmowe? Ponieważ mam zamiar lecieć na wakacje do USA, a nie chce polecieć i musieć wracać z powodu wezwania na rozowe.

Z góry dzięki za odpowiedzi;)

kopia ci nie jest potrzebna, bo te formularze zobaczysz z powrotem na rozmowie.

Dla siebie możesz jeszcze raz wypełnić, obyś tylko trzymał tą samą wersję wydarzeń ;)

No nr masz wysoki więc, na pewno te wakacje możesz spokojnie spędzić gdzie chcesz, rozmowę pewnie będziesz mógł mieć w przyszłe wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

pilkarzyk a Ty widze ze nie czytasz uwaznie ;)

moze zapoznaj sie dobrze z tematami i znajdziesz odpowiedz co do rozmowy,co do tlumaczenia

moge Ci tyle powiedziec ze nie tlumaczysz zadnych dokumentow jesli sa po polsku lub angielsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się dostaje informację o dacie rozmowy w ambasadzie? na maila czy może na stronie na której sprawdzałem czy zostałem wylosowany? dokumenty które przygotowuje na rozmowę nie muszę tłumaczyć na język angielski? (gdzieś na forum pisano że trzeba więc wolę się upewnić)

Tylko nie zabieraj się za dokumenty teraz, bo co będzie jak nie dostaniesz zaproszenia na rozmowę? Szkoda kasy! Po informacji o dacie rozmowy będziesz miał jakieś 1,5 miesiąca na zebranie wszystkiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowę wchodzi się całą rodziną, która chce wyemigrować, a przedtem uiszcza się wymagane opłaty.

W wątku na temat DV 2013 jest sporo wskazówek, jak wygląda cały proces.

Co do kosztów, to na dzień dzisiejszy jest to $330 od osoby.

Plus koszty badań lekarskich (chyba coś koło 250 zł od osoby).

Plus $165 po otrzymaniu wizy, a przed wlotem lub już po wlocie do USA - bez tego nie otrzyma się właściwej zielonej karty i zostanie się jedynie z pieczątką w paszporcie.

1. Ambasady. Konsulat w Krakowie nie zajmuje się wizami imigracyjnymi.

2. Zamieszkania.

Zapewne pytanie padło już miliony razy, ale zaryzykuję. Czy po wysłaniu dokumentów do KCC dostanę od nich e-mail z potwierdzeniem, że dokumenty dotarły? Jeśli nie to rozumiem, że po prostu kompletuje potrzebne dokumenty i badania do października i czekam tylko na e-mail z zaproszeniem na interview? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!

Nie dostaniesz maila z potwierdzeniem, że twoje dokumenty dotarły. TY możesz, za około miesiąc, do nich napisać z pytaniem czy dotarły, wtedy dostaniesz odpowiedź.

Wszystkie pozostałe dokumenty kompletujesz dopiero po otrzymaniu informacji o dacie rozmowy, bo możesz teoretycznie nie dostać tej informacji (np. wysoki nr, lub brak kwalifikacji na etapie weryfikacji w KCC). To będzie informacja o zmianie statusu. Po zalogowaniu na stronie loterii wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi - nie ma czegos takiego, jak "brak kwalifikacji na etapie weryfikacji przez KCC". jedyny powod, dla ktorego ktos moze nie otrzymac zaproszenia na interview to wyczerpanie sie wiz. KCC nie dyskwalifikuje nikogo.

runawaybrode - jak napisal mi - lepiej poczekaj na zaproszenie i dopiero wtedy kompletuj dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi - nie ma czegos takiego, jak "brak kwalifikacji na etapie weryfikacji przez KCC". jedyny powod, dla ktorego ktos moze nie otrzymac zaproszenia na interview to wyczerpanie sie wiz. KCC nie dyskwalifikuje nikogo.

runawaybrode - jak napisal mi - lepiej poczekaj na zaproszenie i dopiero wtedy kompletuj dokumenty.

Ja wyczytała że źłe wypełniona data urodzenia może być powodem odrzucenia aplikacji przez kcc - może być podejrzenie że ktoś podszywa się pod osobę zakwalifikowaną. Ile w tym prawdy - nie wiem.

A ja mam kolejny problem :( wysłałam ponownie poprawione formularze do kcc i na stronie USPS nie mogę wyśledzić listu poleconego, jest tylko info że original post is preparing shipment, a wiem że list dawno już opuścił Polskę. Czy ktoś może wie jak mam wyśledzić ten list? Dzwoniłam na info USPS i maszyna powiedziałą mi to samo co wyczytałam na stronie int :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytała że źłe wypełniona data urodzenia może być powodem odrzucenia aplikacji przez kcc - może być podejrzenie że ktoś podszywa się pod osobę zakwalifikowaną. Ile w tym prawdy - nie wiem.

A ja mam kolejny problem :( wysłałam ponownie poprawione formularze do kcc i na stronie USPS nie mogę wyśledzić listu poleconego, jest tylko info że original post is preparing shipment, a wiem że list dawno już opuścił Polskę. Czy ktoś może wie jak mam wyśledzić ten list? Dzwoniłam na info USPS i maszyna powiedziałą mi to samo co wyczytałam na stronie int :wacko:

hej ja parę razy wysyłałam listy polecone i tez sprawdzałam na tej stroncie, róznie to bywało, czasami była dokładna droga sledzenia na bieżaca, czasami po tym orign post is preapring shipment dopero po kilku dnaich było juz info ze list został dostaczony, czasami nic nie było , a list ta oosba juz dostała , ostanio miałam po kolei droge listu, więc roznie, ale zawsze list dochodził , srednio po 9 dniach:) więc w twoich przypadku list jest juz w stanach, sprawdzaj na bieżaco stronke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...