Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie możesz sobie wyrobić paszport, bo ten może się przydać nie tylko do wizy amerykańskiej. Z resztą poczekaj, aż dostaniesz zaproszenie

Co do przewozu kota to na razie wiem wszystko teoretycznie. W lutym moja żona będzie podróżować z naszymi kotami wtedy będę wiedział praktycznie.

Na chwilę obecną przygotowujemy się do wyjazdu. Dla kotów kupiliśmy już bilet. Dwa koty w cenie jednego biletu, jest taka możliwość żeby oba były w jednej klatce. Klatka Gulliver 5 w cenie 65 EUR w niemieckim Zooplus. Spełnia wymagania IATA. Dodam, że nasze koty będą podróżowały pod pokładem.

Tu masz link do wątku, w którym jest więcej informacji na temat wymogów: http://forum.usa.info.pl/topic/3062-podroz-do-usa-z-kotem/?p=182326

Wielkie dzięki za info i linka. Myślę, że wszystko się uda i kotki dotrą bezpiecznie.

Pozdrawiam.

Marcin my tez mamy 26xxx to pewnie w jednym terminie będziemy mieć rozmowę.

Narazie z przygotowań to tylko czytam to forum. Z relacji osób, które już są po rozmowie wynika, ze wcale to takie straszne nie jest ;)

Myślę ze nasz termin bedzie nie wcześniej jak w Marcu wiec narazie zachowujemy spokój ;)

Tak, trzeba zachować spokój i czekać cierpliwie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W formularzu DS-230, który wypełniałem w maju, w punkcie 32, czyli związanym z zatrudnieniem w ciągu ostatnich 10 lat wpisałem ostatnią aktualną prace w tamtym czasie. Teraz już zmieniłem miejsce zatrudnienia, ale nie wysyłałem poprawionego wniosku. Czy jest to konieczne? Czy mogę przez to mieć problemy na rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kotki nie będą miały łatwego życia z szopami i innymi gadami ;-)

Do tej pory miło wspominam widok uciekającej wiewiórki na drzewo z 2 razy większym od niej kawałkiem pizzy.

Moja niezbyt rozgarnięta suczka ganiała skunksy z wiadomymi skutkami. Zawsze miałam w domu duże puszki soku pomidorowego - najlepszy środek neutralizujący fetor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nieco oderwania od głównego wątku, ale niech będzie. :)

Proponuję zadać temat: Co po przylocie do " nowej ojczyzny" - jaki wizje i oczekiwania? Co ze znalezieniem miejsca zamieszkania, zatrudnienia?

Podpytuję, bo też jestem zdeterminowany i zoorientowany na wyjazd. :rolleyes:

Chęci nie brakuje, a i sił pewnie też wystarczy.

Wybieramy się wraz rodziną na Florydę. Czy ma ktoś doświadczenia z tym stanem, patrząc na powyższe moje zapytanie?

Czy zgłoszeni członkowie rodziny muszą razem się stawić w USA od razu?

Proszę o podjęcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zgłoszeni członkowie rodziny muszą razem się stawić w USA od razu?

Od razu? Wizy mają swoją datę ważności i dokładnie tyle czasu ma każdy posiadacz wizy, żeby wjechać do USA.

Zachęcam do lektury wątku z loterii DV-2013 i innych tematów dotyczących emigracji oraz tego, jak to wygląda już po przylocie... Mamy na forum takie wątki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzina nie może wjechać sama, musi to zrobić wraz z głównym aplikantem. A o Florydzie podpowiem, ale dopiero w styczniu, bo wtedy właśnie tam się przeprowadzę i poczuję smaku słońca w zimie. Teraz to przygotowania, "wyprzedawanie" rzeczy tutaj i organizowanie różnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...